Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramına az bir süre kala milyonlarca kişi kurban bayramı tatili 9 gün mü olacak? sorusunun yanıtını merak ediyor. Bizde sizler için detayları derledik.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Ülkemizde kutlanan dini bayramlar arasında yer alan Kurban bayramı resmi tatillerin arasında da yer alıyor. Kurban Bayramı tatili 21 Ağustos salı günü başlıyor. Kurban bayramının birinci günü salı gününe denk gelirken arefe günü de pazartesi gününe denk gelmiş oluyor. Arefe gününde çalışanlar ise yarım gün izinli sayılıyor. Peki bu sene de Kurban bayramı tatili 9 gün olacak mı? Resmi bir açıklama var mı?

İŞTE DETAYLAR

Kurban bayramı bu yıl 21 Ağustos salı gününe denk geliyor ve dolayısıyla arefe günü de pazartesi günü olmuş oluyor. Arefe gününde çalışanlar yarım gün idari izinli sayılıyorlar ancak genelde çalışanların daha uzun süre tatil yapabilmesi adına Pazartesi günü tam gün tatil ilan ediliyor ve cumartesi pazar'ında bağlanması ile birlikte uzun bir tatil dönemi oluşmuş oluyor. Şu anlık açıklanan Kurban bayramı tatil programı ise şu şekilde: 20 Ağustos pazartesi yarım gün tatil, 21 Ağustos salı günü tam gün tatil, 22 Ağustos çarşamba günü tam gün tatil, 23 Ağustos perşembe günü tam gün tatil, 24 Ağustos cuma günü tam gün tatil olmak üzere tatil süresi 4-5 gün olarak gözüküyor. Ancak pazartesi günü yarım gün tatil yerine tam gün tatil verilmesi durumunda tatil süresi cumartesi ve pazarlar ile birlikte 9 güne çıkmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER