Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı. Öğrencilere Maaş Verilecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yapmış olduğu açıklamalarda yapılan projeler ile öğrencilere maaş verilecek müjdesini verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı. Öğrencilere Maaş Verilecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Turizm okullarında öğrencilere maaş vereceklerini aktardı.

Turizm liselerinde öğrenim gören öğrencilerin hazırlıktan itibaren stajyer maaşı ödemesi yapılacağını aktarıldı. Bakan Mehmet Ersoy bir televizyon programında gündeme ilişkin konularda önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan bir tanesi de Turizm okulları ile ilgili oldu.

ÖĞRENCİLERE MAAŞ VERİLECEK!

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy televizyon programında yaptığı açıklamalarda, yapılan protokol doğrultusunda meslek liselerinden 10 tanesinin turizm kolejine dönüştürüleceğini aktardı. Buna göre bu okullarda öğrenim gören öğrencilere hazırlıktan itibaren ödeme yapılacak. Hazırlıkta stajyer maaşı ile başlayacak. Okullarda öğrenim gören öğrencilerin daha cazip hale gelmesi için öğrencilere maaş vermeyi düşündüklerini aktardı. 76 liseden ilk etapta 10 tanesi turizm eğitimi verileceği daha sonra diğer okulların dönüştürüleceği aktarıldı. Bakan Ersoy "Hazırlıktan itibaren öğrenciye ödeme yapılacak. Hazırlıkta stajyer maaşı ile başlayacak. Hazırlıkta stajyer maaşı lise 1’de stajyer maaşı çarpı 1.25 " dedi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:57
YORUM EKLE