Kritik Hafta! 2019 Asgari Ücret Zammı Belirlenecek!

2019 asgari ücretin belirleneceği kritik haftada asgari ücret tespit komisyonu yeniden toplanacak. 4. toplantı ne zaman yapılacak. Asgari ücret ne zaman belli olacak işte detaylar..

Kritik Hafta! 2019 Asgari Ücret Zammı Belirlenecek!

Komisyon 3. toplantısını geçtiğimiz günlede tamamladı. 15 kişilik heyet son çalışma toplantıların bitmesiyle oy okluğu ile kararını verecek. 7 milyon vatandaşı yakından ilgilen açıklamalar için geri sayım başladı.

2018 yılında asgari ücret 1603,12 olarak kararlaştırılmıştı.

2019 asgari ücretin belirleneceği 4. toplantı için günler kaldı. 20 Aralık perşembe günü 3. sü yapılan tespit komisyonu toplantısında TÜİK verileri ile birlikte asgari ücretle geçinen çalışanların geçinebilecekleri ağır işlerde çalışanlar, orta ve hafif statüdeki bir işte görev yapanlar için 3 farklı öneri bulunuyor.

2019 ASGARİ ÜCRETİN BELİRLENECEĞİ SON TOPLANTI!

20119 yılında asgari ücretin belirleneceği 4. ücret tespit komisyonu ne zaman toplanacağı belli oldu. 27 Aralık perşembe günü asgari ücret açıklanacak. TÜİK verilerinde ağır statüdeki çalışanlar için b.213,40 kuruş, orta statüdeki çalışanlar için 1.978,80 kuruş, hafif statüdeki işler için ise 1.841,40 kuruş olarak açıklandı.

Komisyonda ilk kez geçimini asgari ücret ile yapan çalışanı temsilen Gülden Görmez'de katılıyor. Görmez Yalova Üniversitesinde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. Türk-İş Sendikası 2 Bin Tl'nin altındaki tekliflere kapılarını kapattıklarını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı 4 kişilik ailenin fitre hesabını ortaya koydu. TİSK ise işsizlik sigortası işveren payı için destek verilmesini ve alınmaması istiyor.

27 Aralık perşembe günü son toplantı ile birlikte karar kamuoyuna paylaşılacak. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 15:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE