Kredi Kartı Kullananlara Kötü Haber Bugün Geldi!

Kredi Kartı kullananlara kötü haber bugün geldi. Merkez Bankası tarafından Resmi gazete'de yayımlanan kararda faiz oranlarının yükseltildiğine ve asgari ödeme ile borç döndürenlere de üzücü haber kararı yayımlandı. Peki faiz oranları kaç oranlarına yükseltildi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kredi Kartı Kullananlara Kötü Haber Bugün Geldi!

Yayımlanan kararda Merkez Bankası Türk lirası cinsinden kredi karı işlemlerinde uygulanacak olan aylık azami akdi faiz oranlarının yüzde 2.02 olduğunu yabancı para cinsinden uygulanacak olan aylık azami akdi faiz oranlarının yüzde 1.62 olarak değiştirildiğini açıkladı. Peki asgari ödeme ile borç döndürme bundan sonra nasıl olacak? Asgari ödeme ile borç döndürme devri bitti mi?

ASGARİ ÖDEME YAPANLARA KÖTÜ HABER

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise Kredi kartı asgari ödemesini yapmak isteyenlere kötü haberi verdi. Aydın Ağaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Asgari ödemeyi yapan kişilerin kalan bakiye borçları için yansıtılan kredi kartı borcu faizi de yükselmiş oldu. Asgari ödemesini yapan kişilerin faiz yükü arttı. Bu noktada, tüketicilere önerim, kredi kartı borçlarını asgari ödemesini yaparak döndürmek yerine borcun tamamını bir defada ödemelerini, bunu yapacak kaynakları yoksa daha düşük oranlı faizle temin edilebilen, tüketici kredisi kullanarak, kredi kartı borçlarını kapatmalarıdır eklinde açıklama yaparak kredi kartı kullananlara kötü haberi vermiş oldu.

YORUM EKLE