Kredi kartı borcundan yasal takibe alınanların sayısı her geçen gün artıyor

2015 yılının ilk 5 ayında kredi kartı ve bireysel kredi borcu nedeni ile yasal takibe düşenlerin sayısı yüzde 8 arttı. Kredi kartı ve kredi nedeni ile yasal takibe düşenlerin sayısı bu artışla birlikte 605 bin kişiye ulaştı. İşte ayrıntılar…

Kredi kartı borcundan yasal takibe alınanların sayısı her geçen gün artıyor

Kredi kartı borcundan yasal takibe alınanların sayısı her geçen gün artıyor

2015 yılının ilk 5 ayına dair Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Mayıs 2015 Raporu Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından açıklandı. Açıklanan rapora göre bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısında yüzde 8 artış oldu. 2015 yılının ilk 5 ayında birden fazla kaydı bulunan kişilerin tekilleştirilerek sayılmasıyla hazırlanan veriler bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısının 2014 yılının aynı ayına oranla yüzde 4 arttığını ortaya koydu. Bu rakamda 288 bin kişi olarak açıklandı. Diğer taraftan bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise yılın ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 oranında arttı ve 459 bin kişi oldu. 2015 yılının ilk 5 ayında kredi kartı ve bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş toplam kişi sayısı ise 2014 yılının aynı dönemine oranla yüzde 8 arttı. Bu rakamda 605 bin kişiye ulaştı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE