KPSS/2 Zabıta Memur Alımı Yapan Belediyeler ve Tercih Şartları

KPSS/2 memur atamalarında hangi belediyeler zabıta memuru alımı yapacak. Zabıta memuru tercih şartları nedir? İşte detaylar.

KPSS/2 Zabıta Memur Alımı Yapan Belediyeler ve Tercih Şartları
Kamu Personeli Seçme Sınavına giren tüm adayların sınav sonuçları açıklandı. Tüm adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan merkezi atamayı beklemeye başladı. Bilindiği gibi atama başvuruları 21 Aralık 2016 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak. En çok rağbet görecek olan kadrolardan bir tanesi zabıta memurluğuydu. Peki KPSS 2016/2 ile hangi belediyeler zabıta memuru alımı yapacak. Zabıta memuru alımı yapacak olan belediyelerin tercih şartları nedir?

Zabıta Memuru Alım Şartları

Zabıta memuru olmak isteyenler belediyelerin açılmış olan kadrolarına başvuru yapacak ancak ortaöğretim mezunlarına üzücü bir haber var. 3 milyon adaya yakın kişinin girdiği ortaöğretim KPSS sonuçları açıklandı ve adayların pek çoğu zabıta memuru kadrosunu takip etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde kadrolar açıklandı ve ortaöğretim zabıta memuru alımı olmadığı görüldü.

77 Önlisans ve 39 lisans olmak üzere toplam 116 zabıta memuru alımı yapılacak. Bunlar alımlar 9'u Kadıköy, 4'ü Van Edremit, 15'i Beykoz, 20'si Tekirdağ Büyükşehir, 20'si İpekyolu, 3'ü Şişli ve 6'sı Suruç Belediye Başkanlıklarına yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların teercihlerde belirtilmiş olan nitelik kodlarına sahip olması gerekmekte olup aynı zamanda güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alması gerekecek. Sicili temiz olmayan veya suçlu olan adaylar alınmayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Aksu
Emre Aksu - 5 yıl Önce

Ortaöğretimden yine kadro yok. Şaşırdık mı hayır!

hasan
hasan - 5 yıl Önce

O ZAMAN NİYE ORTAÖĞRETİM KPSS YAPIYORSUNUZ YAZIK DEĞİL Mİ BU KADAR İNSANA

kpss mağduru
kpss mağduru - 5 yıl Önce

böyle bir saçmalık olamaz o zaman ortaöğretim için bölüm aç alınan bölüm tekniker şoför başkada yok

Berna
Berna - 5 yıl Önce

Orta öğretim kpss paraları iade edilsin kadro yok

Hamza
Hamza - 5 yıl Önce

Kardeşim niye kpss sınavı yapiyosunuz o zaman bu kadar insanlara yazık değil mi

Seda
Seda - 5 yıl Önce

Milyonlarca katılım var bir avuç kadro acmışsınız.bundan sonra kpss yok benim icin

FIRAT
FIRAT - 5 yıl Önce

acaba nasıl kayıt olcaz sölermisiniz

adanalı ayhan
adanalı ayhan - 5 yıl Önce

kardeşlerim orta öğretime başvuru açılsa bile sanki 85 in altında alacaklar nasıl bir beklentiye giriyoruz vAllahi ben sizlerin yazılarını okurken umutlanıyorum sanki 75 le atayacaklar diye