KPSS Şartsız En Az Lise Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS şartsız en az lise mezunu Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

KPSS Şartsız En Az Lise Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı her yıl profesyonel orduya geçiş sürecine göre açık olduğu pozisyonlar için çok sayıda subay, astsubay, uzman erbaş rütbeli askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığının en yoğun rağbet gören sınıfları arasında yer almakta olan Jandarma Özel Harekat JÖH 2018 yılı için ne zaman yapılacak? JÖH alımı hangi tarihte yapılacak? Kamuoyuna konu hakkında bir duyuru geldi mi, resmi alım tarihi belli oldu mu?

JÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı subay, astsubay, uzman erbaş rütbeli Jandarma Özel Harekat JÖH sınıflı askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Peki JÖH alımı ne zaman yapılacak? Buna göre şu an her hangi bir tarih duyurusu verilmedi ancak en yakın süre içerisinde JÖH alımı ilanının kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

JÖH ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 27 yaşını doldurmamış olma, Sözleşmeli erbaş ve er görevi yapanlar için yaş 29 yaşını tamamlamamış olmak, En az 164 cm boyuna sahip olma, Silah taşıma sorunu olmamak, Sağlığı yatkın olmak, JÖH alımı için komando olur sağlık raporu almak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

JÖH ALIMINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Mobil Uygulamamızı Buradan Takip Ediniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel
Emel - 6 yıl Önce

Lütfen her alımda bayan alımı olsun yaş sınırı çıksın bu ülkede cinsiyet ayrımı olmaz diploma ayrım olmaz yapmayın bizlere bir sans verin

büşra
büşra @Emel - 5 yıl Önce

bayan jöh alımı olsun yaş sınırı kalksın erkelere öncelik verilmesin bayanlarar eşit olsun lütfen dikkate alın

Kemal Bozdağ
Kemal Bozdağ - 6 yıl Önce

S.A jandarma özel harekat alımları ne zamana belli olur teşekkürler

Joh
Joh - 6 yıl Önce

Neden bayan alımı yok

Neslihan
Neslihan - 6 yıl Önce

Bayan alımı olcak mı

Polat
Polat - 6 yıl Önce

2017/10 ikinci grup olarak girdim spor ve diğer mulakatlari tam puanla bitirdim şimdi alımı bekliyorum bilgisi olan olursa buraya yazarsanız memnun olurum

Fatih Gezer
Fatih Gezer - 6 yıl Önce

Kardeşim jöh sınavı diye bir sınav mı var komando uzman erbaşlık sınavı sporun iyi olurda ancak öyle jöhe alıyorlar cahil misiniz

Jandarma
Jandarma - 6 yıl Önce

2019 mayıs ayına kadar dolu çok başvuru oldu

Yahya
Yahya - 6 yıl Önce

InşAllah çok fazla kişi alınır inşAllah