KPSS Şartı Olmadan 73 Şehir İçin 7000 Bekçi Alımı Yapılıyor

Geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayan Polis Akademisi Başkanlığı 73 şehir için 7000 Çarşı ve Mahalle Bekçileri alımları yapılacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilana başvuru süreci başladı ve hala devam etmekte.Alımın detaylarını haberimizin devamında açıklıyoruz.

KPSS Şartı Olmadan 73 Şehir İçin 7000 Bekçi Alımı Yapılıyor

Kamu Personeli Seçme Sınavına girme ve puan şartı olmadan yapılacak olan çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında aranan şart en az lise mezunu olunması.Polis Daire Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı internet siteleri üzerinden alımların olacağı duyurulmuştu. Başvuruda bulunacak kişilerde hangi şartlar aranıyor? Başvuruda bulunmak için ne yapmak gerekiyor?

BAŞVURUDA ARANACAK ŞARTLAR?

Polis Akademisi Daire Başkanlığı tarafından 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacağı açıklandı.Peki bekçi olmak isteyenlerin hangi şartları sağlaması gerekiyor? Başvuru yapmak isteyen kişiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı,en az lise mezunu olmalı,askerliğini tamamlamış olmalı,167 santimetreden daha kısa olmamalı,beden kitle endeksi normal olmalı (18-27 arası (18 ve 27 de kabul ediliyor)),sicili temiz olmalı,18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşına basmamış olmalı,uyuşturucu ve alkol ile ilgili muayene görmüyor olmalı.Bu şartları yerine getirebilen adaylar başvuruda bulunabilir.Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını nasıl yapacak?

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Polis Akademisi başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan 73 şehire 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak için başvuruda bulunmak isteyen adaylar 22 hazirana kadar Polis Akademisi Daire Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden e devlet şifresi ile başvurularını yapabilecekler. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 100 tl başvuru işlemi ücreti de yatıracaklardır.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 4 yıl Önce

06 .01 .1988 doğumluyum sınava girebilirmiym

Emrah
Emrah @Vedat - 4 yıl Önce

27.06.1988 doğumluyum başvuru yapamıyorum lütfen sayın cumhurbaşkanım ve sayın bakanım sesinizi ç duyun bize yardımcı olun

melih
melih @Vedat - 4 yıl Önce

giremezsin 2 temmuz 1988 ve sonrası girebilir

Engin
Engin - 4 yıl Önce

Askerlik şartını kaldırın artık üniversite okuyorum ve tecilliyim benim gibi binlerce insan var başvuru yapamayan, madem polisin bütün yetkilerine sahip olacaklar o zaman neden polislerde askerlik aranmıyor da bekçilikte aranıyor yardımcı olun lütven

YUNUS ÖZYURT
YUNUS ÖZYURT - 4 yıl Önce

Yaş şartı 35 olmalı bu kadar işsiz var

Onur
Onur - 4 yıl Önce

Sakarya niye yok bu iller arasında

OSMAN POLAT
OSMAN POLAT - 4 yıl Önce

bekçi

Ilhami
Ilhami - 4 yıl Önce

Peki sinaf be zamn

Turan
Turan - 4 yıl Önce

Bayan alimida varmı acaba

Turan
Turan - 4 yıl Önce

Bayanlar da başvurabiliyor mu bilgisi olan paylaşabilirsiniz