KPSS Merkezi Yerleştirme Memur Atamaları Tarihleri Duyuruldu!

Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar sonucu düzenlenen merkezi yerleştirme memur atamaları tarihleri duyuruldu.

KPSS Merkezi Yerleştirme Memur Atamaları Tarihleri Duyuruldu!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her sene bilindiği üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına sahip adaylar için merkezi yerleştirme memur atamaları düzenlenmektedir. Bu atamalar ile adaylar kamu da memur olarak atama beklemektedir.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da bu senenin ilk memur ataması için kurumların atama yapmak istedikleri kadroları 12 Mayıs 2017 tarihine kadar göndermesi gerektiği belirtilirken tarihin 26 Mayıs 2017'ye kadar uzatıldığı belirtildi. Buna göre memur atamaları tarihleri de yeniden duyurulmuş oldu.

MEMUR ATAMA TARİHLERİ

Engelli Memur Ataması

Engelli memur atamaları kura ve okuyan engelli öğrenciler için ise Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup engelli memur ataması 12 Temmuz 2017 - 21 Temmuz 2017 ÖSYM aracılığı ile yapılacaktır.

2017/1 Merkezi Memur Ataması

Bu senenin ilk merkezi yerleştirme memur ataması 21 Haziran 2017 - 3 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak. ÖSYM'ye ilgili kamu kurumlarının kadroları 1 Haziran 2017 tarihinde gönderilecek ve ÖSYM tarafından nitelik kodları belirlenecektir.

2017/2 Merkezi Memur Ataması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile senenin KPSS puanları ile ikinci merkezi yerleştirme memur ataması 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında adaylar KPSS puanları ile ilgili kamu kurumlarının kadrolarına başvurularını gerçekleştirebilecektir.

TÜM MEMUR ATAMA İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE