KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atama tercihleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak, sonuçların açıklanma tarihi duyuruldu mu?

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi olan aday işlemleri sistemi aracılığı ile her sene iki kez merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Kamu kurumları alım yapacakları kadroları belirlemekte ve Devlet Personel Başkanlığına gönderilmektedir. DPB tarafından onaylanan kadrolar ÖSYM'ye gönderilmekte ÖSYM tarafından pozisyonlara göre nitelikler belirlendikten sonra merkezi yerleştirme atamaları başlamaktadır.

Bu senenin ikinci merkezi yerleştirme ataması olan KPSS 2017/2 14 Kasım 2017 tarihinde başladı ve 23 Kasım 20174 saat: 23.59'da sona erdi. En az ortaöğretim mezunu olmak üzere toplam 2 bin 38 kişilik memur atamasının yapılacağı duyurulmuştu. Buna göre KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması tercihleri sona erdi peki KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması sonuçları ne zaman açıklanacak?

ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması başvuruları 14 Kasım 2017 tarihinde başladı ve 23 Kasım 2017 tarihinde sona erdi. Peki merkezi atama sonuçları ne zaman açıklanacak. Buna göre sonuçların ne zaman açıklanacağı net olarak bilinmiyor fakat sonuçların başvuruların sona ermesinden 7 ila 21 gün arasında açıklanması beklenmektedir.

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasının sonuçları açıklandıktan sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile kamuoyuna duyuru yapılacaktır. Duyurunun gelmesi ile İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
BERBAT
BERBAT - 5 yıl Önce

nekadar boş bi haber yapmışsınız madem kesin değil böyle haber açmayın

Kerem
Kerem - 5 yıl Önce

Ben Yedeksubay olarak askerliğimi yaparken müracaat ettim. Şayet kazanırsam askerlik dönüşü kazandığım yerde işe başlayabilecekmiyim.

Muhammed
Muhammed @Kerem - 5 yıl Önce

Evet ama evrak yollaman lazım. Evrakları araştır. Kazanırsan kurumla irtibata geç