KPSS 2017/2 ile Merkezi Yerleştirme Memur Atamaları Başladı! (2 Bin 38 Memur Alınacak)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması tercih başvuruları başladı. En az ortaöğretim mezunu toplam 2 bin 38 memur alımı yapılacak.

KPSS 2017/2 ile Merkezi Yerleştirme Memur Atamaları Başladı! (2 Bin 38 Memur Alınacak)

Ülkemizde her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile merkezi yerleştirme memur atamaları yapılmaktadır. Bu atamalar Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yapılmakta olup adaylar ilgili pozisyonlar için yerleşebilmek için tercihlerini gerçekleştirmektedir.

Buna göre 2017 yılının son ve ikinci memur ataması olan KPSS 2017/2 başvuruları sonunda başladı. Bu atama ile toplam 2 bin 38 kişilik memur alımı yapılacak. Peki detaylar nedir, adaylar nasıl başvurularını gerçekleştirebilir. İşin Olsa ekibi olarak KPSS 2017/2 merkezi atamasına ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

https://ais.osym.gov.tr

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi olan Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile başvurular yapılacak olup yukarı bölüme link eklenmiştir. Bu linki takip edecek olan adayların ilgili ekrandan KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atama tercihleri alanına tıklaması ve T.C. kimlik numarası ile ÖSYM şifrelerini girerek sisteme giriş yapması gerekmektedir.

Sistem giriş yaptıktan sonra tercih bölümü gelecek ve aday buradan form vasıtası ile tüm başvurularını yapabilecektir. Sizlerde mezuniyetlerinize ve nitelik kodlarına göre KPSS 2017/2 merkezi atama başvurularınızı 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 11:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE