KPSS 2016/2 Merkezi Yerleştirme Ataması Hangi Mezunlara Kaç Kadro Ayrılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan KPSS 2016/2 merkezi yerleştirme atamalarında hangi mezunlara kaç kadro ayrılacak?

KPSS 2016/2 Merkezi Yerleştirme Ataması Hangi Mezunlara Kaç Kadro Ayrılacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lise, önlisans ve lisans mezunu ile öğrenci adayların Kamu Personeli Seçme Sınavları yapılmakta bu sınavların sonuçlarının ardından adaylar memur olmak için pek çok kurum ve kuruluşa başvuru yapmaktadır. Yılın belli dönemlerinde ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin resmi internet sitesinden merkezi atama yerleştirme başvuruları yapılmaktadır. Bu başvuruların ardından birkaç hafta içerisinde sonuçlar açıklanmakta ve adayların yerleştirme işlemleri yapılmaktadır. Yılın ikinci Merkezi yerleştirme atamaları Aralık ayının üçüncü haftasında yapılmaya başlanacak peki hangi mezunlara kaç kadro ayrılacak?

Hangi Mezunlara Kaç Kadro Ayrılacak

İkinci merkezi yerleştirme ataması olan KPSS 2016/2 Aralık 21 ile Aralık 30 tarihlerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacak. Peki hangi mezunlara kaç kadro ayrılacak?

Bilindiği gibi Bakanlıklar ve devlet kurumlarının neredeyse büyük bir bölümü yüzlerce alım yapıyor ancak yine de adaylara yeterli olmuyor. Üniversitelerden mezun olan adaylar işsiz gezmekte ve KPSS'den yeterli puanı alamadığı için yerleşememektedir. Şu an için hangi mezunlara kaç kadro ayrılacak bilinmiyor ancak yine kurumların 10, 20, 30 gibi kontenjan ayırmış olacağı tahmin ediliyor.

Sizlerde aşağıda ki bölüm aracılığı ile yorum yaparak hangi mezunlara kaç kontenjan ayrılması gerektiği ve alımların nasıl yapılması gerektiği gibi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Öncelik lisans mezunları olmalı sonra önlisans en son olarak orta öğretim mezunu devlet kadrosuna alınmalı.
Böyle olmazsa eğitime verilen değer düşer.
Eğitimsiz bir ülkede daima gerici ve taklitçi olur.

şeyhmus öner
şeyhmus öner - 5 yıl Önce

600 sosyal çalısmaci kadrosu acilmalidir

Hasan
Hasan - 5 yıl Önce

Sosyal Çalışmacılar mezun olarak çok arttılar hep sosyologların alanlara girmesiyle kimse kendi alanına giremiyor. 86-87 ler şuan dışarda bekliyor devletin alım yapması lazım en az 620 kişi

Sevinç kılıç
Sevinç kılıç - 5 yıl Önce

Şehmus bey sosyal calismaciya okadar kontenjan istiyorsunuzda zaten cok düsük puanlarla her halùkarda ataniyorsunuz bence arkeologlara biraz üniversite bitirmis okadar bizahmet kontenjan acalim bikactane diye düsünülse..magdem atanma sansimiz yok neden ünivlerde okadar arkeoloji mezunu veriliyor şaşiriyorum doğrusu.sanirim genclik artik hobi olsun diye koskoca 4yili heba ediyor:(((

Muhammer
Muhammer - 5 yıl Önce

Bu atamada devletimizin,milletimizin sorunsalları göz önünde bulundurularak sosyologlara yeterli derecede kadro açılmalıdır

arkeolog
arkeolog - 5 yıl Önce

Arkeologlara yıllardır kadro verilmiyor.Artık bu işkence bitsin.1000 kadro bizlerin hakkı.Yıllarca farklı işlerde çalıştık, biz bu vatanın evlatları değil miyiz?

ayşe parlak
ayşe parlak - 5 yıl Önce

Özellikle 3249 lara hakkettikleri ve ellerinden alınan kadroları geri vermeleri gerekir. Lisans ve önlisans alımı yüksek olmalı.

mesut
mesut - 5 yıl Önce

en çok merak edilen İİBFliler... muhabbeti çok döndü kriz oldu alım olacak olmayacak vs....4 haneler gelmek zorunda.. 86 bin kişi atıldı toplam