Köy Korucusu Alımları Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye geneli köy korucusu alımları ne zaman yapılacak? Köy korucusu alımı ilanları nasıl takip edilir ve başvurular nasıl yapılır?

Köy Korucusu Alımları Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Başvuru Yapılır?

Ülkemizde bilindiği üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde binlerce köy korucusu bulunmaktadır. Koruculara devlet tarafından silah verilmekte olup bu kişiler hem köylerini korumakta hemde operasyonlarda Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekiplerine lokasyon konusunda destek vermektedir.

Köy korucuları bölgeye hakim kişiler olduğu için operasyonların kilit isimlerinden bir tanesi olmaktadır. Peki köy korucusu alımları ne zaman yapılacak? Köy korucusu başvuruları nasıl yapılır? İşin Olsa ekibimize köy korucusu alımlarına ilişkin çokça soru sorulduğu için bu içeriği ürettik.

KÖY KORUCUSU ALIM İLANLARI

Köy korucusu alım ilanları yurt geneli yayımlanmamakta olup ilanlar İl Valilikleri tarafından yayımlanmaktadır. Bu yüzden başvuru yapacak olan kişilerin kendi illerinin valilikleri ile iletişime geçmesi ve köy korucusu alımları hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir.

Köy korucusu alımları Devlet Personel Başkanlığı yerine valiliğin resmi internet sitesinden yayımlanmaktadır. Bu yüzden valiliklerin resmi internet sitelerini adayların takip etmesi gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

Köy korucusu alımları genel olarak Jandarma Komutanlıkları tarafından yapılmakta olup yine valilik tarafından ilan edilecek olan köy korucusu alımı ilanında konu hakkında tüm bilgiler detaylı olarak verilmektedir. Sizlerde ilinizin valiliğini takip ederek köy korucusu alımlarını öğrenebilirsiniz.

KÖY KORUCULARININ MAAŞLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 23:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ümit karatut
ümit karatut - 5 yıl Önce

Köykoruycusu.olmak istiyorum.merkez.maraş.kozludere.mahlesi

Adnan
Adnan - 5 yıl Önce

Alimlar baslasin artik

Selim
Selim - 5 yıl Önce

Köy korucusu alımı olsun

MEHMET
MEHMET - 5 yıl Önce

ben.baş.vurmak istiyorum. nere.nerde.ama.nasıl yardimci olabilir misiniz acaba tlf

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

korucu alımı olsun van

ali sancar
ali sancar - 5 yıl Önce

Korucu olmak istiyorum

Adem
Adem - 5 yıl Önce

Agrı patnos alım olsun artık

Resul
Resul - 4 yıl Önce

Elaziğ maden Çakıroğlu köyündenim köy güvenlik kurucusu olmak istiyorum istanbul da yaşıyorum köyüme dönüp orda yaşamak istiyorum güvenlik koruyucu olmak istiyorum bama emekli korucu bende onun mesleğini yapmak istiyorum çok ama çok istiyorum