KOSGEB Proje ve Başvuru Şartlarına Değişilik Geldi!

(KOSBEG) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KOSGEB'e yapılan başvurularda değişikliğe gidildiği açıklandı. Peki nasıl bir değişikliğe gidildi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

KOSGEB Proje ve Başvuru Şartlarına Değişilik Geldi!

Bugünkü resmi gazetede yayımlanan yazıya göre (KOSBEG) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına yapılacak olan başvurularda düzenlemeler yapıldığı belirtildi. Peki ne gibi değişiklikler yapıldı? Yapıla değişikliklerin ayrıntılarında neler yer aldı? Bu değişiklikler ile KOSGEB'den yararlanmak artık daha mı kolay olacak?

İŞTE BAŞVURUDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

(KOSBEG) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 4 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımladığı yazıya göre artık KOSGEB'e başvuruların değiştiğini açıkladı. KOSGEB'in resmi gazetede yayımladığı duyuru ise şu şekilde oldu: KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğinin 11 inci maddesine şu fıkra eklendi, Bu Yönetmelik kapsamında işletmelerin KOBİ vasfını kaybetme/kazanma veya sınıf değiştirme tarihleri; Kurumlar Vergisi mükellefleri için Nisan ayı sonu, Gerçek usulde/Basit usulde gelir vergisine tabi olanlar için Mart ayı sonu olarak esas alınır. İşletmelerin KOBİ vasfını kaybetmeden önce uygun bulunan proje/destek başvuruları KOBİ vasfı kaybedilse bile kazanılmış hak olarak değerlendirilir ve ödemeler yapılabilir. KOBİ vasfı kaybedildikten sonra yeni proje/destek başvurusu yapılamaz fıkrası eklendi, yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği, bu yönetmeliğin hükümlerini Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı yürütür açıklaması yapıldı.

YORUM EKLE