Koronavirüs Mutasyon Geçirdi! (Bulaşıcılığı, Etkisi, Görülen Ülkeler,) Tüm Bilgiler

Mutasyon geçiren ve VUI-202012/01 olarak adlandırılan korona virüsün bulaşılcık düzeyi, görülen ülkeleri, etkileri hakkında her şeyi yazdık.

Koronavirüs Mutasyon Geçirdi! (Bulaşıcılığı, Etkisi, Görülen Ülkeler,) Tüm Bilgiler

Kasım 2019'dan beri tüm dünya ülkelerinin takip ettiği korona virüste korkulan oldu. Virüs mutasyon geçirdi ve hızlı bir şekilde mutasyon geçiren virüs tüm dünyaya yayılıyor. Karşınızda mutasyon geçiren VUI- 202012/01 korona virüs. Peki mutasyon geçiren yeni korona virüste neler var, etkileri nelerdir, hangi ülkelerde var, virüs neden mutasyon geçirdi, aşılar işe yarayacak mı, ölüm oranları nedir? Sizler için tüm bilgileri haberimizde hazırladık.

Çıkış Kaynağı ve Yayılım Oranı

Mutasyon geçiren korona virüs ilk olarak İngiltere'de görüldü. Ülkeler hızlı bir şekilde İngiltere ile giriş çıkışlarını kapattı ancak bunu önleyemedi. Buna göre şu anda yeni tip korona virüs hızlı bir şekilde yayılıyor. Bulaşıcılık oranının son verilere göre yüzde 70 olduğu ön görülmektedir.

Nasıl Ortaya Çıktı?

Bilim insanları VUI 202012/01 korona virüsünün nasıll ortaya çıktığını araştırıyor. Gelen ilk tahminlerde bağışıklığı iyice zayıflamış ve korona virüsü yenemeyen bir insanda bu virüsün kendisini mutasyona uğrattığı ve kalıtım materyalini değiştirdiği ön görülmektedir.

Mutasyonlu Virüs Şuan Hangi Ülkelerde?

Mutasyona uğramış ve VUI-202012/01 kodlu korona virüs şu anda dünya genelinde Hollanda, Güney Afrika, Danimarka ve Avustralya’da olduğu ön görülmekte olup hızla yayıldığı için tüm ülkeler Dünya Sağlık Örgütüne verilerini anlık olarak iletiyor.

4 Bin Kez Mutasyona Uğradı

Bilim dünyasından gelen bilgilere göre korona virüsün insan vücutlarında mutasyona uğradığı belirtilirken şu ana kadar 4 bin kere mutasyona uğradığı ancak bunların içerisinden sadece birkaç tanesinin önemli olduğu belirtiliyor.

Aşılar İşe Yarayacak Mı?

Yapılan aşılar bilindiği üzere eski tip korona virüsü için yapılmıştı. İşe yarar mı yaramaz mı sorusunun henüz net bir yanıtı yok. Aşılar doğrudan insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olduğundan dolayı yine etkili olacağı ön görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:54
YORUM EKLE