Koronada En Riskli İllerden Bir Tanesinde İlk Defa Vaka Yaşanmadı!

Koronavirüs vaka oranlarında riskli ilk olarak açıklanan Zonguldak iyi haber geldi. Vali Erdoğan Bektaş, yeni bir vakanın ve ölümün yaşanmadığı müjdesini verdi.

Koronada En Riskli İllerden Bir Tanesinde İlk Defa Vaka Yaşanmadı!

Koronavirüs vakalarına iyi rakamlar gelmeye devam ediyor. Yeni bir gelişmede Zonguldak ilinden geldi. Bilindiği gibi Zonguldak ili 30 Büyükşehir ile birlikte şehirler arası giriş çıkış kısıtlaması ile sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı bir il olarak açıklandı. Zonguldak ili genelinde kronik rahatsızlıkların çok olması nedeniyle böyle bir kararın alındığı ifade edildi. Koronavirüs vaka sayısında bir ilk yaşandı.

ZONGULDAK'TAN İYİ HABER;

Zongudak valisi Erdoğan Bektaş bir açıklama yaptı. Açıklamasından 11 Mayıs koronavirüs tablosuna göre kentte yeni bir vakanın olmadığı ve vefat eden koronavirüs hastasının da olmaması şehirde mutlulukla karşılandı. Vali Bektaş yaptığı açıklamada İlk vakadan bu yana ilk kez sıfır vaka ile karşılaştıklarını ifade etti. Sağlık çalışanlarına ve tüm katkısı olanlara teşekkür ettiğini ifade etti. Sabırla çalışacağız açıklamasında bulundu.

VAN İLİNDE VAKA ARTTI;

Diğer yandan Van ilinde yasak olmasına rağmen yapılan bir taziye törenine katılan vatandaşlarda koronavirüs vakası sayısının arttığı ifade edildi. Van İpekyolı ilçesi Ortanca mahallesinde yaşanan olay da başka il ve ilçelerde yaşayanların da enfekte olduğu ortaya çıktı.

10 mayıs tarihinde Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada 5 gündür pozitif vakanın yaşanmadığı müjdesi verilmişti. İl genelinde yeni koronavirüs vakasının yaşanmaması için sosyal mesafe uyarısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 04:08
YORUM EKLE