Korona Vakası Azalan 9 İl, Son 3 Günde Artan iller Hangileri! Aşıda Son Durum Nedir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son bir ay içerisinde vaka sayısının azaldığı 9 ili açıkladı. Diğer yandan son 3 gün içerisinde vaka sayısı artan iller hangileri belli oldu. Aşıda son durum nedir açıklaması da haberde.

Korona Vakası Azalan 9 İl, Son 3 Günde Artan iller Hangileri! Aşıda Son Durum Nedir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilim kurulu toplantısı sonrasında koronavirüs vakalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye genelinde yeni tip covid 19 vakalarının sayısına ilişkin yapılan değerlendirmeye göre; 14 Ekim 2020 tarihinde 1671 vaka tespit edilirken. Bugün vefat eden hasta sayısı 57 oldu. Bugün iyileşen hasta sayısı ise 1396 olarak açıklandı. Tabloda Türkiye'ye Covid 19 hasta tablosu yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65,4 olarak açıklandı.

AŞIDA SON DURUM NEDİR?

Türkiye genelinde bazı illere yönelik olarak yapılan değerlendirmelerde ise; İstanbul ile Ankara İl bazında 1 aydaki vakalarda artış olmadığına dair de önemli bir değerlendirme geldi. Açıklanan son durum değerlendirmesinde Bakan Koca uzun zamandır son gelişmeleri aktarmamıştı. Şu anda 2 aşının insan deneyine yakın olduğunu müjdesini verdi. Aşı için çalışan 600 kişilik bir ekibin olduğu ifade edildi.

KORONAVİRÜS VAKA SAYISI AZALAN İLLER HANGİLERİ?

14 Ekim 2020 tarihi itibarıyla vaka sayılarının azalışta olduğu illerde; Ankara, İzmir, Balıkesir son 1 ay içerisinde %50 azaldığı aktarıldı. Bursa ilinde yüzde 35, Denizli ilinde yüzde 35 Kahramanmaraş yüzde 25 oranında vaka azalışı bulunuyor.

SON 3 GÜN İÇİNDE VAKA SAYISI ARTAN İLLER HANGİLERİ;

Bakan Fahrettin Koca'nın açıkladığı tabloya göre; son 3 içerisinde vaka artışı olan illerde yüzde 5 ile İzmir ve yüzde 4 ile Ankara illeri bulunuyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 21:19
YORUM EKLE