Korkutucu Rakam! 1 Coronalı 625 Kişiye Virüs Bulaştırabiliyor, Nasıl Bulaşıyor?

Corona virüsüne sahip bir kişi etrafındaki farklı 625 kişie birkaç günde corona virüsü bulaştırabiliyor. Corona virüsü nasıl bulaşıyor?

Korkutucu Rakam! 1 Coronalı 625 Kişiye Virüs Bulaştırabiliyor, Nasıl Bulaşıyor?

Ülkemizde de corona virüsü olan insanların tespit edilmesi ile birlikte bir çok kişi ürkmeye ve önlemler almaya başladı. Buna göre doktorlardan, bilim adamlarından her geçen gün yeni açıklamalar yapılmaya devam ederken corona virüsünün ne kadar hızla yayılabilir bir virüs olduğu belirtildi ve korkutucu rakam verildi. Öyle ki corona virüsüne sahip bir kişinin sadece birkaç gün içerisinde bir birinden farklı 625 kişiye virüsünü bulaştırabildiği belirtildi. Peki corona virüsü nasıl bulaşıyor, virüsten kurtulmak için neler yapılmalıdır?

625 Kişiye Bulaşıyor

Bir corona virüsü olan kişi sadece birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde 625 kişiye virüsünü bulaştırabildiği ve virüsü bulaştırdığı kişilerde virüsün kuluçka süresi tamamlandıktan sonra onlarında etrafındaki 625 kişiye bulaştırabildiği belirtildi. Rakamların oldukça korkutucu olduğu ve virüsün çok hızla yayıldığı bilim adamları tarafından verildi. Peki virüs nasıl bulaşıyor? Korunmak için neler yapılmalıdır?

Virüs Nasıl Bulaşıyor

Virüs corona virüsü olan kişinin ağzından çıkan su damlacıkları ile bulaşıyor. Kişinin öksürmesi, konuşması ya da hapşurması sırasında ağzından çıkan irili ufaklı su damlacıkları corona virüsü taşıyabilmekte ve diğer kişiye yapıştığında ona da virüs bulaşabilmektedir. Virüsten korunmak için hasta olan ya da hastalık belirtisi olan kişilere birkaç metreden fazla yaklaşmamak, elleri sık sık yıkamak ve elleri kesinlikle ağza, göze, burna götürmemek gerekiyor. Hastalık belirtisi başladığında dışarıya maskesiz çıkılmamalıdır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE