Konsolosluk Açıklamaların Ardından OBM'den Almanya İşçi Alımı İçin Yeni Açıklama!

Almanyaya Türkiye'den 10 bin işçi alımı yapılacak açıklamaların ardından İŞKUR ve Almanya Konsolosluğu tarafından flaş açıklamalar gelmişti. OBM Almanya sahibi Osman Taş yazılı açıklamada tüm iddialara yanıt verdi. 3 Bin Euro ile işçi alımı yapılacak mı? İddialar hakkında neler söyledi haberimizde.

Konsolosluk Açıklamaların Ardından OBM'den Almanya İşçi Alımı İçin Yeni Açıklama!

OBM Almanya sahibi Osman Taş yazılı açıklamada tüm iddialara yanıt verdi. 3 Bin Euro ile işçi alımı yapılacak mı?

Türkiye'den Almanya'ya 10 bin işçi alımı yapacağını söyleyen OBM Firması sahibi Osman Taş yeni bir yazılı açıklama daha yaptı. Bilindiği gibi 3 Bin Euro ile faklı kadrolarda personel alımı yapılacağı açıklanmış ve ardından Almanya Konsolosluğu ile İŞKUR peş peşe yeni açıklamalar yapmıştı. Başvuru yapacak olan adayları açıklamaların üzerine kafa karışıklığı nedeniyle alımların iptal edilip edilmediğini, yapılan başvuruların değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini merakla sormaktalar. OBM Almanya sahibi Osman TAŞ'ın yeni açıklamalarını aktarıyoruz.

"10 YILDIR ÇOK FAZLA ÜLKEDEN PERSONEL GETİRDİM"

OBM sahibi Osman Taş yapmış olduğu açıklamalarda Almanya'da OBM şirketi sahibi olduğunu ve çok sayıda ülkeden Almanya'ya işçi getirdiğini, Türkiye'den işçi alımı yaparak, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak istediğini aktardı ""Almanya'da 'OBM Almanya' adında şirket sahibiyim. Tam 10 yıldır çok sayıda ülkeden işçiyi Almanya'ya getirdim. Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Moldova gibi ülkelerden binlerce kişiye Almanya'da istihdam sağladım. Türkiye'den de işçi alımı yaparak Türk ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar başlattım. Bu amaçla Türkiye'de bir basın toplantısı yaptım. Ülkeme döviz kazandırmak tek hedefimdi. " dedi.

İDDİALARA YANIT GELDİ! "KONSOLOSLUK AÇIKLAMALARI"

Osman Taş, Almanya Konsolosluğundan yapılan açıklamalara yanıt verdi ve biz anlaşmamız var demedik dedi. Açıklamada " Sosyal medyada çıkan bazı olumsuz ve bize danışmadan yapılan bilinçsiz haberler konuyu farklı mecralara çekti. Biz özel sektörün bu ihtiyaçlarına tam 10 yıldır başka ülkelerden zaten cevap veriyoruz. Alman konsolosluğu da bir açıklama yaparak 'OBM şirketi ile Federal hükümet arasında bir anlaşma yoktur' dedi. Bu açıklama da yanlış yorumlanarak bazıları tarafından şirketimize karalama kampanyasına dönüştürüldü. Biz hiçbir zaman 'Alman Federal Hükümeti ile anlaşmamız var' demedik" dedi.

"MADDİ TALEBİMİZ BULUNMUYOR!"

Adımızı kullanarak yanlış beyanlarda bulunanlara veya sizden para isteyenlere asla itibar etmeyin. OBM olarak Türkiye ve Almanya'da yapılan bu çalışmalarla ilgili hiçbir maddi talebimiz bulunmamaktadır." Almanya'da faaliyet gösteren firmanın yer aldığı internet sitesini açıklayan Osman Taş: "Almanya OBM'nin "obm-aviation.de" adlı internet sitesinde faaliyetlerimiz ve kurumsal kimliğimiz tüm detayları ile yer almaktadır." dedi.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa çinar
Mustafa çinar - 2 yıl Önce

Bende bu işe girmek istiyorum yardımcı olurmusunuz işimiz yok 0538 82146 13

şeyhmus
şeyhmus - 2 yıl Önce

merhaba Osman bey ben uzun yıllar Almanya'da kaldım ve kesin dönüş yaptım Almanya'ya işçi alımının aslı nedir varsa öyle bir şey neden alman konsolosluğu bir açıklama yapmadı madem siz götürüyorsunuz nereye başvurulması lazım çevremizde bir hayli vasıflı genç elemanlar mevcut bana e mail adresi verin size yönlendireyim

Mustafa çinar
Mustafa çinar - 2 yıl Önce

30 yaşindayım işsizim nereye başvuracaz yardımcı olurmusunuz bekarım her hangi bir engelim Yok

Ali cooo
Ali cooo - 2 yıl Önce

Adam Turk iscisi almak istedi bizimkiler aciklamalari saptirarak herzaman ki gibi, pisman etti adami. Medyada halkda dusunmeden ne cikarsa veriyo...

Gülender İlker
Gülender İlker - 2 yıl Önce

Sonuç nedir yani başvuru nereye yapılacak?

Fatih mehmet bülbül
Fatih mehmet bülbül - 2 yıl Önce

Kücüklügümden beri orda calismak istedim yurt disinda boyle imjan varsa 30 yasindayim yardimci olun

Suat
Suat - 2 yıl Önce

Merhaba Osman bey ben İstanbul Sultangazide oturuyorum 4 çocuk babasıyım işsizim yurtdışında çalışmayı çok istiyorum E sınıfı ehliyet Src2Src4 psikoteknik Dijital tagograf belgelerim var kırkayak kamyon şöförüyüm maddi açıdan çok zor durumdayım Almanya'da çalışmaya hiç bir engelim yok acil işe ihtiyacım var çocuklarımın geçimi için bu işe çok ihtiyacım var yardımcı olun Osman bey çocuklarımın karşısında boynu bükük bırakmayın sizden rica ediyorum 05077568834

Nahit
Nahit - 2 yıl Önce

Almanya için bı engelin yok çelik konstrüksiyon bütün belgelerin mevcut mavi belgede dahil tel 05424103849 bolu