Konkordato Komiseri Eğitimi Alanlar İçin Yüksek Maaşla İş İmkanı!

Mahkemeler tarafından görevlendirilen Konkordato komiseri için üniversiteler eğitimlere devam ediyor. Adaylar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan konkordato mesleği nedir? Nasıl başvuru yapılır? Kimler başvurabilir? Eğitim veren kurumlar hangileri, işte detaylar..

Konkordato Komiseri Eğitimi Alanlar İçin Yüksek Maaşla İş İmkanı!

Konkordato komiseri için son zamanlarda yoğun bir eğitim başladı. Adayların yoğun bir ilgi göndermesinin nedeni ise firmaların başvuruları ile konkordato komiserine olan ihtiyacın artması oldu. Başvuru yapmak isteyen adaylar tarafından işin olsa ekibine meslek hakkında sorular yönetilmekte. Başvuruları nasıl yapılacağı, eğitim için hangi üniversitelere başvuru yapılacağı ve ne kadar maaşla mesleğe başlanacağı hakkında detayları aktarıyoruz.

KONKORDATO KOMİSERİ NASIL OLUNUR?

Şirketlerin ekonomik durumlarını düzeltmeleri için mahkemelere yaptıkları başvuruların ardından, mahkemelerin atadıkları konkordato komiseri tarafından bir takım iş ve faaliyetlerin yürütülmesi sağlanmakta. Konkordato komiserinin çalışmalarını sürdürürken alacakları maaşlar ne kadar olduğunu merak edilmekte. Ortalama 8 bin Tl civarında maaş alabilmekteler. Başvuru yapacak olan adayların bazı başvuru şartlarına sahip olması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi iş tecrübesidir. Adayların 5 yıldan fazla iş tecrübesi olması, dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak, konkordato komiseri eğitimine sahip olmak gerekmektedir. Eğitimi veren bir çok üniversite bulunuyor. Bunlardan bazıları Sakarya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi bunlardan bazılarıdır.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
esra
esra - 2 yıl Önce

bu konuda tecrübesi olan varmıymış ki 5 yıl tecrübe aranıyor