Kızılay Gıda, Para Yardımı ile Kızılay Kart, Fitre, Fidye, Zekat, Hijyen Koli Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Türk Kızılayı, açıkladığı yadım paketlerinde ramazanda ilk kez kızılay kart ile yardım yapacak. Diğer paketlerde; hijyen, 75 ve 150 TL gıda kolisi yardımı, zekat fitre ve fidye bağışları, ihtiyaç sahiplerine para yardımı ve gıda yardımları yapılacak. Kızılay bağış nasıl yapılacak? Kızılay'dan yardım nasıl alınacak?

Kızılay Gıda, Para Yardımı ile Kızılay Kart, Fitre, Fidye, Zekat, Hijyen Koli Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Kızılay Gıda Yardımı, Nakit Yardımı ve Kızılay Kart Para Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye ve Dünya genelinde mağdur ve mazlumların umdu olan Kızılay, ihtiyaç sahiplerine para yardımı gıda ve koli yardımı, hijyen yardımı yanı sıra bu yıl ramazanda ilk kez bir uygulama başlattı. 2020 Ramazan yardımları koronavirüs ile birlikte başlatılan destek paketleri ile birleşti.

RAMAZAN YARDIMLARI;

Kızılay ramazan bağışları, sağlık yardımları şu şekilde açıklandı. Zekat, fitre, fidye, yurt içi gıda yardımı 75 Tl, yurt içi büyük gıda yardımı 120 TL, yurt dışı 120 tl gıda paketi yardımı, bayramlık ve çocuk kolisi yardımları olacak.

GIDA YARDIMLARI YAPMAK İÇİN;

Ramazanda açıklan yurt içinde ve yurt dışında 75 tl, 125 TL değerindeki gıda yardımları yapmak için; Kamu ve özel bankalardan Türk Kızılay bağış tahsilat hesaplarından, Türk Kızılay internet sitesi üzerinden kredi kartı ile, Kızılay’ın 168 danışma ve bağış hattından, Türkiye genelindeki tüm PTT işlem merkezlerinden 2868 numaralı kızılay posta çeki hesabından ödeme yapılabilecek. Bir bayramlık yardım beledi 150 Tl olarak açıklandı. Gıda yardımları 75 Tl ve 120 TL olarak açıklandı. Zekat yardımı yapacakların il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden müftülüklerden muhtarlardan zekatlarını bağışlayabilecekler. Fitre ödemesi miktarı ise en az 27 Tl olarak açıklandı.

Kızılay fitre yardımı yapmak için FİTRE yazıp 1877’ye 27 Tl gönderebilirsiniz. Fidye bağışı için ise FİDYE yazıp 1877’e sms gönderebilir ve 27 Tl fide ödemesi yapabiliriniz. Fidye nedir? Ramazan ayında oruç ibadetini düşkünlük ve güçsüzlük nedeniyle yerine getiremeyenler için ibadetin yerine getirilmesi için ödenen mali bir yükümlülüktür.

KIZILAY’DAN YARDIM ALMAK İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILIR?

Türk Kızılay Başkanı Kerem Kınık Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan yada  yardım almak isteyenlerin Kızılay resmi internet sitesi üzerinden, sosyal medya hesaplarından, Muhtarlıklardan, kaymakamlıklardan valiliklerden Kızılay ileteşim numaralarından yardım talebinde bulunabilirler açıklaması yaptı.                                                                          

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reyhan calik
Reyhan calik - 2 yıl Önce

Yardim almak istiyorum cocuklarim için başkada birşey

Filiz akalın
Filiz akalın - 2 yıl Önce

Bende yardım almak istiyorum 1tane yetimim var kendim kanser hastasıyım çalışamıyorum

Emine çiçek
Emine çiçek - 2 yıl Önce

ben iki tane cocugum var esim inşat isscisdr yardm almkh istyorum lutfffnn bize geri donun 5346806189

Nursen karadenız
Nursen karadenız - 2 yıl Önce

Yardım almak istiyoruz eşim çalışmıyor 3 çocuğum var bir gelirim yok

zaida Ahmet
zaida Ahmet - 2 yıl Önce

lutfen yardima ihtiyacım var tek iki cocuga bakiyorum iş bulmak zor kiradaym lise ogrencim var donus yapin lutfen 05523618944

Sedat serttaş
Sedat serttaş - 2 yıl Önce

Acilen iş arıyorum yardımcı olmanızı arzederim

Dona hasan
Dona hasan - 2 yıl Önce

Yardim almak istiyorum

Yaşar savas
Yaşar savas - 2 yıl Önce

Gıda yardımı icin