KİT’lere Taşeron Kadrosu! Geçiş Nasıl Olacak? İşte Detaylar

Geçen günlerde Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Özel ve Kamu da çalışan KİT çalışanlarına kadro yolu açıldı.2020 yılında kadro düzenlemesi geliyor.Detaylar haberdedir.

KİT’lere Taşeron Kadrosu! Geçiş Nasıl Olacak? İşte Detaylar

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile birlikte KİT ve Bağlı Ortaklıklarıyla ilgili yapılan düzenlemede önümüzdeki yılda kamu işletmelerinin ülke kaynaklarını etkin ve daha verimli kullanmak doğrultusunda sözleşmeli olarak çalışan işçilerin de yapılacak sınav dahilinde başarı olmaları sonucu söz konusu bir kadro oluşturulması gündeme gelmişti. Konu hakkında işçiler yaklaşık 80 bin kişinin geçişi için gözlerini gelecek habere çevirdi.

Sınav ile Alım Olacak

İlgili kararda şu ifadelere yer verildi ve bu sayada 2020’de KİT’lerde çalışan işçilere kadro verilmesi yönünde bir adım atıldı.

“MADDE 8- (I) Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarında, personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılmakta olanlardan, 4/12/2017 tarihi itibarıyla en az iki yıl kesintisiz (yıllık izin, doğum izni, askerlik ve toplamda 30 günü geçmeyen kesintiler hariç olmak üzere) olarak ilgili teşebbüs ve bağlı ortaklıklarda çalışmış ve halen çalışmaya devam edenler, aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak sınavda başarı göstermeleri halinde halihazırda görev yaptıkları teşebbüs ve bağlı ortaklıklarında işçi statüsünde istihdam edilebilir.”

Başvuru Şartları Neler?

80 bine yakın işçinin kadroya geçme olanağı bulunmakta olup bu olanaktan KİT’lerde 2 yıl boyunca kesintisiz çalışan taşeronlar, yararlanabilecek.İlgili kadro geçişine başvuru yapacak olan işçilere sözlü ve yazılı sınav yapılacak olup sözlü sınavlar adayların öğretim kademelerine uygun olacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE