KİT Taşeronuna Müjdeli Haber Gelebilir! KİT İşçileri Nasıl Kadro Alacak?

Ülkemizde KİT taşeronu olarak çalışan işçilere kadro verilecek mi? KİT'lere kadro müjde gelebilir peki detaylar nelerdir?

KİT Taşeronuna Müjdeli Haber Gelebilir! KİT İşçileri Nasıl Kadro Alacak?

Türkiye'nin farklı bölgelerinde KİT taşeron işçileri istihdam etmektedir. Bilindiği üzere taşeron yasası kapsamında yüz binlerce taşeron işçi kadro aldı. Buna göre işçiler artık devlet garantisi altında özel sektör firmalarına bağlı olmadan çalışacaktır.

KİT taşeron işçilerine kadro verilip verilmeyeceği konusu oldukça tartışılmıştı buna göre pek çok KİT taşeron işçisi kadro alamadı. KİT taşeron işçilerine yakın zaman içerisinde kadro müjdesi verilebilir. Peki KİT işçilere kadro nasıl verilecek, kadroya KİT işçiler ne zaman geçecek?

KİT İŞÇİLERE KADRO NASIL VERİLECEK?

Kamu kurumlarında istihdam etmekte olan KİT işçilerine yakın zamanda kadronun verilebileceği bekleniyor. Peki kesin olarak kadro verilirse işçilere kadro nasıl verilecek? Buna göre hükümet cephesinden yapılan açıklama da KİT işçilerine kadronun verilebilmesi için kamuda yeni iş alanlarının açılacağı ve bu alanlara KİT işçilerinin kaydırılacağı belirtilmişti. Bu sistem ile KİT işçilerine de kadronun verilmesi beklenmektedir.

Hükümet kanadından KİT işçilerine kadronun verilip verilmeyeceği ve kadro verilecekse net olarak hangi tarihte verileceğine yönelik yakın zamanda açıklama yapılması beklenmektedir. Açıklamanın yapılması ile İşin Olsa ekibi olarak bizlerde KİT işçilerine kadro hakkında tüm detayları sizlere belirteceğiz.

TÜM KAMU HABERLERİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 23:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
adaletli olsun
adaletli olsun - 4 yıl Önce

KİTLERE KADRO SAYIN BAKANLAR CUMHUR BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİ BEKLİYORUZ DHMİ ÇALIŞANI

adaletli olsun
adaletli olsun - 4 yıl Önce

KİTLERE KADRO İSTİYORUZ SAYIN YETKİLİLER DHMİ ÇALIŞAN TAŞERONU

Kit kadro istiyoruz
Kit kadro istiyoruz - 4 yıl Önce

Taşeron son 2018 bir şey yok

Ulaş
Ulaş - 4 yıl Önce

Ya bukadar ayrimmi olur ben 16 senedir belediyede calisan bi tasorenim akp yede gonul vermisim ama bu haksizligi yapiyorlar belediyelere kadro yok milleti kadro diye kandiriyorlar adam girmis bakanliga bi senedir temizlik yapiyor kadro aliyor bu Allahtan revami

Kenan
Kenan - 4 yıl Önce

Teşekkürler bu konuyu el aldıgınız için

Telekom taşeron
Telekom taşeron - 4 yıl Önce

Türk Telekom taşeron işçileri de kadro bekliyor lise mezunuyuz diye kendi bünyesine almıyorlar

Telekom
Telekom - 4 yıl Önce

Türk Telekom taşeron çalışanları da kadro bekliyor teknisyen alımı da yapılsın

Asi
Asi - 4 yıl Önce

PTT çalışana bile kadro yok herkese ver PTT çalışan taşerona verme adelet olsun