KİT Taşeronuna Kadro Verilecek Mi? Maliye Bakanlığının Çalışması Ne Oldu?

KİT Taşeron işçilerine kadro, KİT işçilerine kadro haberleri hakkında tüm gelişmeleri sizlere aktarıyoruz. Maliye Bakanlığının KİT'ler kadro çalışmasında son durum nedir?

KİT Taşeronuna Kadro Verilecek Mi? Maliye Bakanlığının Çalışması Ne Oldu?

Ülkemizde bilindiği üzere hem devletin hemde özel şirketlerin pay sahibi olduğu KİT kurumları bulunmaktadır. Bu kurumlar da çok sayıda KİT taşeron işçisi çalışmaktadır. KİT işçilerinin Türkiye geneli sayısının 100 bine yakın olduğu vurgulanmakta olup KİT işçileri bilindiği üzere taşerona kadro gelişmesinden yararlanamamıştı. Peki KİT taşeronuna kadro verilecek mi, Maliye Bakanlığının bu konuda çalışması mevcut mudur?

Geçtiğimiz günlerde Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından KİT işçilerine sevindirici duyuru yapılmıştı. Bu açıklamayı İşin Olsa ekibi olarak bizlerde gündeme getirdik ve haberimize oldukça yoğun rağbet geldi. Buna göre 100 bine yakın KİT işçisi kadro alacak mı, KİT taşeron gelişmeleri nelerdir derken bir türlü müjde yine verilmedi.

BİR İKİ GÜNE AÇIKLAMA GELİR DENİLMİŞTİ

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından kamuoyuna yapılan açıklama da KİT işçilerine taşerona kadro verilmesi için Maliye Bakanlığının çalışma yaptığı ve çalışma sonucu Hazine Müsteşarlığının da onayı vermesi ile KİT işçilerine kadronun verileceğini bu konu hakkında bir iki güne olumlu açıklamanın gelebileceği söylenmişti fakat müjdeli haber kamuoyuna duyurulmadı.

Ülkemizde bulunan KİT kurumlarında istihdam etmekte olan 100 bine yakın kişi taşerona kadro gelişmesinden yararlanmak istiyor ve hükümetten kadro talep ediyor. Buna göre KİT taşeronlarına ilişkin yapılan tüm açıklamaları ekip olarak takip etmeye devam ediyoruz. Son dakika gelişmesi oldukça size duyuracağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan
Yalan - 4 yıl Önce

Hani nerde hastanede çalışanın hepsimi kadro aldı niye vermediniz laboratuvara mr röntgen mutfağa

Çağrı
Çağrı - 4 yıl Önce

Kadro istiyoruz kit'ler olarak

Adalet nerde
Adalet nerde - 4 yıl Önce

Hersey yalandan ibaret

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

helal olsun size hakkını arayanın haberlerini yaptıgınız için tesekkür ediyoruz kitler olarak ayrıca eger ki seçimden önce kadro alamazsak kesinlikle 85 bin kit çalışanı hükümete bunun dersini verecektir saygılarımla

sakalbey
sakalbey - 4 yıl Önce

bizi kale almadıkları gibi sizi hiç tınlamıyorlar,,,,,,,bence sizde bu işi bırakın,,24 hazirana az kaldı,,

Serkan
Serkan - 4 yıl Önce

karayollarinda 170 engeline takildik asil isciyiz ama anahtar teslimi gösteriliyoruz bunu ulastirma bakanimiz da biliyor .Mutahitler para kazaniyor ne hafta sonumuz var ne tatilimiz .Kadro istiyoruz

Nurullah
Nurullah - 4 yıl Önce

Bizde kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron işçiler olarak kadro bekliyoruz %70 mağdur ları

Cemal
Cemal - 4 yıl Önce

Yahu çıldıracam ben devlet hastanesinde asıl işi yapıyorum faruk çelik döneminden beri asıl işi yapanlar kadroya alınacak deniliyordu çünkü asıl işi yapanların ihaleleri cihaz makine üzerine bu khk ile hepimiz kadro dışı kaldık utanmadan sıkılmadan kitleri kadroya alacaz diyorlar biz asgari ücretle asıl işte çalışıyoruz zaten kitlerde çalışanların maaşları 2500 üzeri ve korkarım kursaklarında bırakacaklar çünkü maaşları düşecek 24haziran seçimlerinde öyle bir tokat yiyeceksiniz bizden feleğiniz şaşacak ey ak parti 16yıldır size oyveren ellerim kırılaydı da oy vermeseydim