KİT Taşeronuna Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT İşçilerine Kadro Verilecek Mi?

Ülkemizde istihdam eden on binlerce KİT işçisine kadro verilecek mi, KİT taşeron işçisine kadro ne zaman verilecek tarih duyuruldu mu?

KİT Taşeronuna Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT İşçilerine Kadro Verilecek Mi?

Ülkemizde bilindiği üzere KİT kurumlarında istihdam etmekte olan taşeron işçilere ilk olarak kadronun verilmeyeceği duyurulmuştu ancak daha sonradan yapılan açıklamalar ile toplam kamuya geçecek olan işçilerin sayısı duyuruldu ve KİT işçilerine de müjdeli haberler verildi.

Buna göre KİT işçileri için yapılan müjdeli açıklamalar ile bu işçilerin de kadro alacağı konusu öğrenildi. Peki KİT taşeronuna kadro ne zaman verilecek? KİT işçilerine kadro verilecek mi? İşin Olsa ekibi olarak on binlerce KİT işçinin alında ki sorulara yanıt vermek için bu özel içeriği ürettik.

KİT İŞÇİLERİNE KADRO NE ZAMAN VERİLECEK?

KİT kurumlarında çalışan KİT işçilerine kadronun verileceği müjdelendi peki kadrolar ne zaman verilecek. Öncelikle KİT işçilerine kadronun şöyle verilmesi bekleniyor. İşçiler için yeni istihdam alanları yaratılacak ve işçiler kamu kurumlarının bu pozisyonlarına kaydırılarak kadroya geçirilmiş olacak ve kamuda KİT taşeronu da kalmayacak. Geçişler kademe kademe yapılacak.

Peki KİT taşeron işçilerine kadro ne zaman verilecek? Buna göre henüz KİT işçilerine kadronun ne zaman verileceği henüz bilinmiyor fakat önümüzdeki aylardan itibaren taşeron işçiler kadroya geçirilince KİT işçiler içinde kademe kademe yeni istihdam alanlarının yaratılarak kaydırma sürecinin başlaması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi
Fevzi - 5 yıl Önce

Peki ama şeker fabrikaları özelleşiyor nasıl olacak yanı olmayacak bir iş oyalaniyoruz

ibrahim hali
ibrahim hali - 5 yıl Önce

ben teiaş ta çalışıyorum bize yazı geldi hizmet alımı yolu ile çalışan taşeron işçilere kadro verilmeyecek diye bu nasıl iş anlamadık cumhurbaşkanı taşeron kalmayacak diyor bakanlar kadro vermek istemiyor

adaletli olsun
adaletli olsun - 5 yıl Önce

TEZ ZAMANDA KİTLERE KADRO İSTİYORUZ DHMİ TEMİZLİK PERSONELİ BÜRO ELAMANIYIZ

Kit  Magdurları
Kit Magdurları - 5 yıl Önce

kit lere hani kendi içerisinde kadro vardı. ne oldu ses yok .çalışma bakanı çalişm yokmu .bir acıklama beklıyoruz lütfen.

enes
enes - 5 yıl Önce

Sulabirliklerine kadro istiyoruz

ZİYA  ÜNLÜ
ZİYA ÜNLÜ - 5 yıl Önce

İnşAllah cabuk çıkar kanun

manimani01
manimani01 - 5 yıl Önce

slm bizler tsk da taşeron firmasında çalışıyoruz sayın cumhur başkanımızdan kadro istiyoruz.

Durmuş
Durmuş - 5 yıl Önce

Arkadaşlar atı alan üsküdarı geçti hükümetçe kayıtsız şartsız tüm taşeronlara kadro vercez diye söz verdiler netice kitler kapsamdışında bırakıldı bize üvey evlat muamelesi yaptılar cumhubaşkanı çıkıp mitinglerde milleti azarlayarak taşeronluk bitti aracıları kaldırıyoruz diyor biz kitlerde dahil 69 kurumda binlerce taşeron kapsam dışında bırakıldı bu ne perhiz bu ne lahana turşusu bizim aklımızla alay ediyorlar