KİT Taşeron İşçilerine Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT'lere Kadroda Son Haberler Nelerdir?

Ülkemizde istihdam etmekte olan 50 bin civarı KİT taşeron işçisine kadro ne zaman verilecek? KİT'lere kadroda son gelişmeler ve son dakika haberlerini paylaşıyoruz.

KİT Taşeron İşçilerine Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT'lere Kadroda Son Haberler Nelerdir?

Ülkemizde taşeron olarak görev yapmakta olan 900 bin civarı işçiye hükümet kadrolarını verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gelişmeleri anlık olarak basın mensuplarına duyurarak müjdeli haberler şeklinde kamuoyuna iletirken taşeron işçiler devlet güvencesi almaları ile birlikte büyük mutluluk yaşadı.

Buna göre taşeron işçilere kadroları verildi fakat KİT işçileri için her hangi bir gelişme yaşanmadı. Taşeron süreci devam ederken KİT'lere kadro konusunda bir sevindirici bir üzüntülü gelişmeler olmuştu. Peki KİT taşeron işçlerine kadro ne zaman verilecek, KİT'lere kadro konusunda her hangi bir gelişme var mı?

KİT İŞÇİLERİNE KADRO NE ZAMAN VERİLİR?

KİT işçilerine kadronun verileceğine dair müjdeli haberler taşerona kadro süreci devam ederken yapılıyordu. Fakat KİT işçilerinin istihdam ettiği kurumların bir bölümü devlete bir bölümü ise özel şirketlere ait olduğu için burada bazı problemler meydana gelmektedir. KİT işçilerinin kamuya kaydırılması durumunda KİT firmalarında personel yetersizliği olabilir.

Yine KİT işçilerinin maaşı devlet tarafından ödenirse bu seferde devlet ile özel şirketlerin sahip olduğu KİT firmaları hakkında yeni bir anlaşmanın yapılması gerekebilir. Bu sebepten dolayı KİT işçilerine kadronun verilmesi durumu yoğun araştırmalar ve görüşmelerden sonra verilmesi bekleniyor. KİT'lere kadro verilmesine ilişkin durular geldikçe www.isinolsa.com ekibi olarak sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali polatlili
Ali polatlili - 2 yıl Önce

Kit çalışanları insan değilmi neden ayrım yaptılar anlamış değilim ya herkese verecklerdi yada hiç kimseye vermeceklerdi ama bu ayrım seçimlerde sandiklarda belli olur cumhurbaskani bit kite kadro dio diğeri yok dio kimin ne konuştu gu belli değil bence devlet kurumlarında çalışanları hepsine verilmesi gerekiyor.

tcdd adana
tcdd adana - 2 yıl Önce

tcdd kıt kadro ıstıyor her ay maas almak ıstıyor ısten cıkarılmakla tehdıt edılmek ıstemıyor ınsan gıbı yasamak ıstıyor

Pusat
Pusat - 2 yıl Önce

Kit lere kadro devlet kamu kurumlarını satsın kitler işten atılsın ondan sonra kadro verirler devlet ve yalan politika lari işte yersen...

Ercan Cilingir
Ercan Cilingir - 2 yıl Önce

En azindan ihtimal varmi deseler gercekten cok yiprandik.....

Adalet nerde
Adalet nerde - 2 yıl Önce

Milyonlarca insan kadro aldı kadro denirse oda ortadan firmayı kaldırdı ama maaş yine aynı nerde adalet kalkınma bumu şimdi sayın bakanlar soruyorum zaam geldigi zaman on işçinin maaşı kadar zam alıyorsunuz ben helal etmiyorum biz işçi köleleri olmasak sokakta adım atamazsınız çünkü pisliği çeken taşeron işçileri maaş açlık sınırında yazık size gelelim KİT işçilerine 50bin işçiyi almadınız milletin sabrı biryere kadar yeter artık oy zamanı herkes bilir nereye oy vereceni adaletten bahseden olmasın sakın

Hasan YILMAZ
Hasan YILMAZ - 2 yıl Önce

seçim geliyor kitlere kadro vermez iseniz bizde size oy vermeyiz biz ailelerimizle en az 300.000 kişi yaparız oda en az biz bugüne kadar akp liydik öylede kalmak istiyoruz kitlere kadro veriniz şekere kadro veriniz bizi sevdiğimiz partiden mahrum etmeyiniz Allah cc. yar ve yardımcımız olsun inşAllah...

Tcdd
Tcdd - 2 yıl Önce

Kit te çalışan taşeron köleliğe artık buna bir son verilmeli cumhurbaşkanı sayın recep tayyip erdoğan a inanıyoruz bu seçimlerde önce kadroya bizide tahil edecektir inşAllah

Ruh
Ruh - 2 yıl Önce

Kitlere kadro ver #erdogan bize yazık degilmi