KİT İşçilerinin Kadroya Geçiş Şartları Resmi Gazete Yayımlandı!

Resmi gazete yayımlanan yeni bir düzenlemeye göre Kamu İktisadi Teşekküllerinde KİT'lerde çalışan işçilerin kadroya geçişi için gerekli olan şartlar belirlendi. Hangi şartlarda KİT'lere kadro verilecek!

KİT İşçilerinin Kadroya Geçiş Şartları Resmi Gazete Yayımlandı!

Bilindiği gibi Hazine Müsteşarlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının KİT temsicileri ile yapmış olduğu çalışmalar Başbakan Binali YILDIRIM'a sunum yapılmış ve yapılan çalışmaların hayata geçmesi beklenmekteydi. Uzun zaman sonra kit işçilerinin beklediği iyi haber geldi.

Kamu İktisadi Teşekküllerinde görev yapan taşeron işçiler kadroya geçiş yapamamışlardı. Resmi gazetede yayımlanan bir değişiklik ile kadroya geçiş yapılmak isteyen KİT işçilerine kadroya hangi şartlarda geçebileceği belirlendi. 

Hazine Müsteşarlığına bağlı olan KİT'lerde çalışan işçiler ocak ayındaki düzenlemeden yararlanamadılar. KİT işçilerine ne zaman kadro verileceği, düzenlemenin nasıl yapıalcağı merak konusu olmaya devam etti. Buna göre Bakanlar Kurulu kararu ile yapılan düzenlemelerin ardından kadroya geçiş şartları belli oldu.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Yaklaşık 900 bin işçinin kadroya geçişinin ardından yeni süreçte kadro alamayan KİT işçilerine düzenlemeler belli oldu. Buna göre başvuru şartlarında; halen çalışıyor olan ve 4 Aralık 2017 tarihinden itiabern en az iki yıl  kesintisiz olarak çalışan KİT işçileri düzenlemeden yararlanabilecek. İki yıl sürede kullanılan tüm izinler toplamda 30 gün geçmeyen kesintilerde hesaplamada süreye dahil edilmeyecek. 

Bakanlar kurulu kararı: https://goo.gl/LZmQmn

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
iŞÇİ
iŞÇİ - 4 yıl Önce

04.12.2017 tarihinden sonra işe girenler işinden mi olacak.

Köksal
Köksal - 4 yıl Önce

Yüzde 70 şartına takılan şöförler ne oldu

Ümmühan kaya
Ümmühan kaya - 4 yıl Önce

31 aralık 2017 de çılarıldım 4 aralıkta ordaydım aynı kurumda yaklaşık 12 yıl çalıştım kadro muhabbeti varken işime kasıtlı son verildi bende geri dönüş ve muaza davası açtım şimdi ki süreç nasıl olacak

ateş
ateş - 4 yıl Önce

bu nasıl bı haber anlamadık 01,01,2017 başladık biz bizi kapsamıyor mu? ve ne olacak şimdi yine çile stres başladı helal olsun.....

Ali
Ali - 4 yıl Önce

01 05 2017 girdim işe nerde adelet kadrolu kadrosuz taşerona devam yeter artık aracı şirketlerin para yediği

hit  ler ne olcak
hit ler ne olcak - 3 yıl Önce

hitler ne olcak kit hit bit aynı kişe hizmet veriyor