KİT İşçilerine Seçim Öncesi ya da Sonrası Taşerona Kadro Verilir Mi?

24 Haziran erken seçim öncesi ya da seçim sonrası KİT işçilerine, KİT taşeronuna kadro verilir mi, KİT'lere kadro hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

KİT İşçilerine Seçim Öncesi ya da Sonrası Taşerona Kadro Verilir Mi?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçime üç buçuk hafta gibi bir süre kaldı. On binlerce KİT taşeron işçisi kadro alamadığından dolayı devletten kadro talep etmeye devam ediyor. Buna göre erken seçim öncesi pek çlok alanda müjdeler verildiğinden dolayı KİT işçilerin büyük bir bölümü erken seçim öncesi de kadro müjdesinin verilebileceğini düşünmektedir.

Taşeron yasası kapsamında taşerona kadro başvuruları alınmıştı ve sınavları yapılmıştı. Bu süreç içerisinde hükümet cephesinden KİT taşeron işçilerini bir sevindiren bir üzen gelişmeler yaşandı ancak somut olarak resmi bir adım atılmadı. Peki KİT işçilerine seçim öncesi ya da sonrası taşerona kadro verilir mi? KİT taşeronu için yeni gelişmeler nelerdir?

KİT İŞÇİLERİNE KADRO VERİLECEK Mİ?

KİT taşeron işçilerine kadronun verileceğine dair taşeron başvuruları devam ederken bazı müjdeler verilmişti fakat henüz resmi olarak bir adım atılmadı. KİT işçileri bilindiği üzere devlet ile özel firmaların sahip olduğu kurumlarda istihdam etmektedir. Yine KİT işçilerinin hazineye bağlı olarak görev yaptıkları duyurulmuştu. Öyle ki KİT işçilerine kamuda farklı alanlara kaydırmalar yapılarak kadronun verilebileceği müjdesi bulunuyordu fakat yeni bir duyuru henüz gelmedi.

Erken seçim öncesi şu ana kadar KİT işçilerini sevindiren bir gelişme yaşanmadı bu sebepten dolayı pek çok işçi kadro müjdesinin seçim sonrası verilebileceğini düşünüyor. Ancak seçim sonrası KİT işçilerine kadro verilecek mi yine konu hakkında resmi bir duyuru yok. Sizlerde KİT işçilerine kadronun verilmesi hakkında aşağı bölümden yorumlarınızı iletebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sinasi yıldız
sinasi yıldız - 4 yıl Önce

Yıllardır kit olarak çalışmaktayız sayın cumhurbaşkanım bizlere de kadro verilmesini istiyoruz

Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

Adam ptt de 15 yıldır taşeron çalışıyor kadro alamıyor 2 ay önce işe gireni ptt kadroya alıyor bu nasıl bir hak yemedir

Bir umutdur yaşamak
Bir umutdur yaşamak - 4 yıl Önce

Bizler kit ler olarak nasıl kadro hayellerimizi yıkdıysanız Allah da sizlerin hayellerinizi ve umutlarımızı yıksın amin bütün kit arkadaşlara selamlar

İlker
İlker - 4 yıl Önce

Kit taşeronları olarak kadromuzu lütfen verin

ahmey
ahmey - 4 yıl Önce

hakkımız olan kadromuzu biz kitlere cok gördünüz seçimlerde de oy felan yok hükümete

baba
baba - 4 yıl Önce

kitlere kadro yalan oldu

memfirat
memfirat - 4 yıl Önce

kitlere kadro yalan oldu

Celal
Celal - 4 yıl Önce

Kitler dışında kadro almayanlar ne olacak zoraki emekli edilenler ne olacak engeli olanlar ne olacak bunlar insan degilmi bu magdur olanların çocukları yokmu gelecegi yokmu yıllarca kadro beklemedilermi çok yazık bir umut bekliyoruz ınşAllah sesimizi duyan olur