KİT İşçileri Kadroya Geçmek, 4D kadrolu İşçiler Sorunların Çözülmesini İstiyor!

Taşerondan kadroya geçen ve sürekli işçi kadrosunda çalışan 4D'li işçiler sorunların çözülmesini istiyor. Ayrıca KİT kurumlarında çalışan on binlerce işçinin gözü kadroda. Kadro ne zaman verilecek? İşte detaylar..

KİT İşçileri Kadroya Geçmek, 4D kadrolu İşçiler Sorunların Çözülmesini İstiyor!

2018 yılında yapılan yasal düzenlemeler sonrası kadro olan yaklaşık 900 bin işçi 4D sürekli işçi kadrolarına geçişi sağlandı. 

Bununla birlikte taşerondan kadroya geçen ve sürekli işçi kadrosunda çalışan 4D'li işçiler için bazı iyileştirmeler yapılmaya devam ediyor. Taşerondan kadroya geçen işçiler devam eden bazı sorunların çözülmesini istediklerini aktarmaktalar. Diğer yandan Kamu İktisadi Teşekküllerinde (KİT) kurumlarında çalışan on binlerce işçi için karo verilmesi gündemdeydi. KİT işçilerinin gözü verilecek kadroda. KİT'lere Kadro ne zaman verilecek? Adaylar bu sorunun cevabını sormaktalar. 

696 sayılı khk ile kadroya geçen Bayrampaşa Belediyesi temizlik işçileri de 8 aydır tazminat alamadıklarını belirterek kadroya geçiş yapmalarının ardından 8 ay sonra emekliye ayrıldıklarını ifade etmekteler. 

4D İŞÇİLERİNİN SORUNLARI NELER?

Yıllık izinlerini kullanmada yaşanan sorunlar, refakat izinlerinin kullanılması, tayin hakları, fazla mesai ve çalışma saatleri sorunları gibi maddelenen sorunlar Öz Büro Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba tarafından ifade edilmekte. Diğer yandan KİT işlerinin kadro da son durum?

KİT İŞÇİLERİNE KADRO;

Öz Gıda Sendikası  yaptığı son açıklamalarda KİT'lerin 2019 yılı genel yatırım ve finansman programında kadro için düzenlemelere yer verildiğini aktardı. İhtiyaç oldukça kit işçilerinin kadroya geçişi yapılacağını aktardı. Tüm bunlarla ilgili gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 2 yıl Önce

İLLER BANKASI TAŞERON OLARAK ÇALIŞANLAR KADRO İSTİYOR.

Kitttt
Kitttt - 2 yıl Önce

Kitttt taşeron işçileri kadro bekliyor

kit taşeron temizlik kölesi
kit taşeron temizlik kölesi @Kitttt - 2 yıl Önce

Yapılanları halk asla unutmaz kitler bir kadro sözü bekliyor kadrolarını nezaman alıcak okadar çoluk çocugu bu müjdeli haberi bekliyor sayın hükümet verilen sözü tutun halk bu konuda çok ısrarlı ve çok tepkili resmiyete girdi yürürlüğe girdi kitlere kadroya geçiçek dendi ama bu lafta olmasın icratta da olsun istiyoruz kit temizlik taşeron işçisi

D.h.m.i kit temizlik taşeron işçisi
D.h.m.i kit temizlik taşeron işçisi - 2 yıl Önce

Kit taşeronların sorunu bir an önce çözülmeli kitlere söz verildi resmi gazetede yürürlüğe girdi milyonlarca insanın yanında söz verildi kitler çalıştıkları yere istihdam edilicek diye ama sonuç sıfır biz birkere söz veririz diyenlere sesleniyorum nerdesiniz hani söz verilmişse o iş bitmiştir diyodunuz 2 sene geçti halan kitlere kadro vericeksiniz yazık ya oynamayın halkın gururuyla halk bu konuda çok tepkili sayın seçmenler kitler kadro bekliyor kurban bayramı öncesi birtek imzaya bakar kitlere kadro

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 2 yıl Önce

İLLER BANKASI HALEN TAŞERON SİSTEMİYLE ÇALIŞIYOR.İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 2 yıl Önce

İLLER BANKASI HALEN TAŞERON FİRMA İLE ÇALIŞIYOR.İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.