Kısa Çalışma Ödeneği Süresinin Uzatılma Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararı ile kısa çalışma ödeneğinin süresi 1 ay uzatıldı. Bununla ilgili resmi karar yayımlandı. İşte detaylar.

Kısa Çalışma Ödeneği Süresinin Uzatılma Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de 30 Haziran 2020 tarihi itibari ile yayımlanan karara göre ve 31171 Sayılı Resmi Gazeteye göre Kısa Çalışma Ödeneği bir ay daha uzatıldı. Resmi Gazete'de Yeni Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2706) şeklinde yayımlanan karar detayları şöyşedir.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ KARARI:

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karara göre Koronavirüs nedeni ile kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatıldığını aşağıdaki ekli kararda bulabilirsiniz. Cumhurbaşkanı kararı yürürlüğe konulmasına 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunun ek 2 inci ve geçici 23 üncü maddeleri gereğince karar verilmiştir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE