Kim Milyoner Olmak İster Çin Seddi Nerede Sorusu Gündem Oldu!

Kim milyoner olmak ister yarışması zaman zaman sorulan sorular ve cevap verilemeyen anlar gündem konusu olmaya devam ediyor. ATV Murat Yıldırım ile Kim Milyoner olmak ister yarışmasında Çin seddi nerededir sorusuna iki joker kullanan yarışmacı gündemdeki yerini aldı. Çin seddi uzunluğu, haritası, özellikleri ve detaylar haberimizde.

Kim Milyoner Olmak İster Çin Seddi Nerede Sorusu Gündem Oldu!

Kim milyoner olmak ister yarışması zaman zaman sorulan sorular ve cevap verilemeyen anlar gündem konusu olmaya devam ediyor.

Atv ekranlarında yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında son bölümde yaşanan anlar gündemki yerini aldı. Murat Yıldırım'un sunduğu yarışmada Ekonomi Bölümü mezunu olan yarışmacının 4. soruya kadar geldi ve beklemediği yerden gelen bir soru ile karşılaştı. 4. soruda Çin seddi nerededir? sorusunda iki joker hakkı kullanıldı. Yarışmacının soru karşısında seyirci joker hakkını kulandı ve bu joker hakkıyla istediği sonucu alamayarak, telefon hakkını kullanmak istediğini belirtti. 

ÇİN SEDDİ NEREDE?

Çin'in kuzeybatısına doğru uzanan  İn seddi dünyanın en büyük insan yapısı olan  8.850 kilometre uzunluğuna sahip olması nedeniyle bir çok araştırma konusunda yer alıyor. Turistlerinde ilgisini çekmeye devam ediyor. Ch’in Shih Huang döneminde m.ö. 215 yıllarında yapıldığı kadul edilir.

ÇİN SEDDİ HARİTASI;

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 07:45
YORUM EKLE