Kilis kent merkezine 5 roketatar mermisi isabet etti!

Kilis kent merkezine Suriye tarafından atılan 5 roketatar mermisi isabet etti. Alınan bilgiye göre; Atılan roket mermisinden dolayı 4’ü ağır 12 kişi ise yaralandı.

Kilis kent merkezine 5 roketatar mermisi isabet etti!
Kilis kent merkezine Suriye tarafından atılan 5 roketatar mermisi isabet etti. Alınan bilgiye göre; Atılan roket mermisinden dolayı 4’ü ağır 12 kişi ise yaralandı.Kilis kent merkezindeki 2 mahalleye dün Suriye tarafından ateşlenen 5 Katyuşa roketatar mermisi düştü. Roketlerden 3’ü boş araziye düşerken, 2’si yerleşim alanlarında patladı. Patlamalarda 4’ü ağır 12 kişi yaralandı. Suriye tarafından dün saat 18.15 sıralarında ateşlenen 5 Katyuşa roketatar mermisi, Atatürk ve Saraç Mehmet Çavuş mahallelerine düşerek patladı. Roket mermilerinden 3’ü boş araziye düşerken, 2’si ise yerleşim alanlarının bulunduğu bölgede patladı. Patlamaların şiddetiyle bölgedeki ev ve araçlarda hasar meydana gelirken bölgeye polis, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Bölgeye giden ekipler, vatandaşları uzaklaştırıp yaralanan 12 kişiyi ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Acil serviste tedavisine başlanan yaralılardan vücuduna şarapnel parçası isabet eden ve hayati tehlikesi bulunan 4 kişi ameliyata alındı. Diğer yaralıların genel sağlık durumlarının ise iyi olduğu bildirildi.

Bab ateş altına aldı
Kentte gerginliğe yol açan gelişmenin ardından roket mermilerinin daha önce olduğu gibi yine patlamanın olduğu bölgeye 20 kilometre mesafedeki IŞİD denetiminde olan Bab bölgesinden geldiği saptandı. Bu saptama sonrası sınır hattında konuşlu topçu birlikleri Fırtına obüsleriyle Bab bölgesini ateş altına alındı. Sık sık obüslerle Suriye tarafındaki IŞİD mevzileri hedef alınırken, patlama sesleri Kilis’ten de duyuldu. 
4 kişi ölmüştü
Suriye’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden geçen 18 Ocak ile 8 Mart günleri ateşlenen roket mermileri Kilis’te bir okul ile mahalleye isabet etmiş 4 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Bunların yanı sıra Suriye tarafından zaman zaman atılan roketler Kilis kent merkezindeki yerleşim alanlarına isabet etmiş, hasara yol açan patlamalarda yaralanan olmamıştı. Son olarak geçen perşembe günü Suriye tarafından atılan roket mermileri nedeniyle 3 kişi yaralanmıştı.

YORUM EKLE