Kılıçdaroğlu Duyurdu! 500 Bin Taşerona Kadro Verilecek

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kadro alamayan 500 bin taşeron işçiye altı ay içerisinde kadronun verileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu Duyurdu! 500 Bin Taşerona Kadro Verilecek

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçime son bir ay kaldı. Tüm Cumhurbaşkanı adayları Türkiye'nin dört bir yanında mitingler yapmaya devam ederken siyasi parti liderleri de seçim beyannamelerini kamuoyuna duyurarak iktidar olmaları durumunda ne gibi yenilikler yapacaklarını açıklamaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim beyannemelerini kamuoyuna duyurdu ve yapılacak olan yenilikler hakkında bilgi vererek kadro alamayan taşeron işçilere müjdeli haberi verdi. Peki taşeron işçiler için neler söylendi, taşerona kadro nasıl verilecek?

500 BİN TAŞERONA KADRO

Taşeron yasası kapsamında ülkemizde yüz binlerce işçi kadro aldı ancak bazı taşeron işçiler görevleri, pozisyonları, tarih uyuşmazlığı ya da çalıştıkları kurumdan dolayı kadro alamadı. Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı duyurusunda altı ay içerisinde 500 bin taşeron işçiye kadro vereceklerini ve kadro almayan taşeron işçinin kalmayacağını belirtti. Yine Kemal Kılıçdaroğlu kamuoyuna memur ataması, öğretmen mezunu sayısındaki yığılmalar vb. gibi konulara da değindi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 4 yıl Önce

Oylar chp ye taseron mahduru

helal olsun
helal olsun - 4 yıl Önce

kılıçdar oğlu gram sevgim yok sana ama bu haber benim ekmeğim sana oy veririm ekimeğim için herşeyi yaparım rızık bu sonuçta oyum sana hükümetin yapamadığını yaptın ama ayrım gayrım yapma kit de özel bütceliyide akapsasın kadro alan biz gibiler bizi unuttunuz düşmez kalkmaz bir Allah dır ..

Helal olsun
Helal olsun - 4 yıl Önce

Helal olsun sana kılıçdaroğlu ne diyim sen anladın da anlamaısı gereken anlamadı ne diyim oyum ilkkez sana helal olsun benim ekmeğimi düşün yeten

Taşeron
Taşeron - 4 yıl Önce

Sayın Kılıçdaroğlu bizde normal kadro istiyoruz güya kadro veriler maaş aynı özlük hakları aynı normal kadrolu ile aramızda uçurumlar var hiç bir farkı olmadı kadro almamızin oyum senindir yeterki bu kadro olayı çözün normal kadro alalım maaşlarımiz aynı olsun özlük haklarımız aynı olsun....

Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför
Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför - 4 yıl Önce

Belediyeye kadro istiyoruz eyyýyyy hükümet

dilara
dilara - 4 yıl Önce

slm bence chp emeklilik yaşını düşürürse kesin kazanır

Asaf
Asaf - 4 yıl Önce

Iste red alan bi calisanim oyum sana söz ince

Helal olsun
Helal olsun - 4 yıl Önce

Helal olsun sana kılıçdaroğlu ne diyim sen anladın da anlamaısı gereken anlamadı ne diyim oyum ilkkez sana helal olsun benim ekmeğimi düşün yeten