Kaza Kuruşunuyla Şehit Düştü

Bitlis'te askerlik görevi yapan jandarma er Adem Gül, şehit oldu. Arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla şehit düşen jandarma er Adem Gül'ün memleketi Çorum'da haberi alan ailesi yasa boğuldu.

Kaza Kuruşunuyla Şehit Düştü
Bitlis'te askerlik görevi yapan jandarma er Adem Gül, şehit oldu. Arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla şehit düşen jandarma er Adem Gül'ün memleketi Çorum'da haberi alan ailesi yasa boğuldu.Bitlis`in Tatvan ilçesinde vatani görevini yapan jandarma er Adem Gül, silah arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla şehit oldu. Arkadaşı tarafından kazayla vurulan Adem Gül’ün şehadet haberi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki ailesini yasa boğdu.

Jandarma er Adem Gül’ün şehit olduğu haberini Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı ve sağlık ekipleri nezaretinde Gül ailesine bildirdi. Acı haberin aileye ulaşmasının ardından Adem Gül’ün Çorlu Alipaşa Mahallesi Basın Sokak`taki baba başsağlığı için gelenlerin akınına uğradı. Türk bayrağının asıldığı evde, Adem Gül`ün babası Yaşar Gül ve ağabeyi Sabri Gül, taziyeleri kabul etti. Oğlundan acı haber alan Anne Fatma Gül ise sağlık ekipleri nezaretinde evde tutuldu. 
Makedonya göçmeni olan ve 20 yılı aşkın süredir Çorlu`da ikamet eden Gül ailesine taziye ziyaretine gelenler arasında Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da vardı. 

DÜN YANLIŞ TAZİYE MEKTUBU, BUGÜN ŞEHİT HABERİ GELDİ 
Ünal Baysan’ın şehit olan Adem Gül`ün evine bir gün önceden Serdar Gül adıyla sehven taziye mektubu gönderdiği de ortaya çıktı. 29 Nisan 2016 tarihinde Çorlu Belediyesi`nden postaya verilen taziye mektubunun Gül ailesine dün ulaştığı, bugün de askerdeki oğulları Adem Gül`ün şehadet haberi geldiği kaydedildi. Postacı’nın Serdar Gül isimli aileyi bulamaması üzerine Gül ailesine teslim ettiği ortaya çıktı. Serdar Gül diye ismin ise Çorlu’da olmadığı öğrenildi. 

Jandarma ekipleri, askeri yetkililer ve sağlık ekiplerinin Gül ailesinin evinin önündeki bekleyişleri sürüyor. 
Vatani görevini yaptığı sırada arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla şehit olan Adem Gül’ün cenazesinin ikindi namazına müteakip Çorlu Merkez Otogar Camii’nde kılınacak cenaze namazının Çorlu Şehitliği'nde toprağa verileceği kaydedildi. 

Kaynak: İHA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE