Kaymakamlık Sınav Tarihleri Kesinleşti (Kaymakam Olmak İsteyenler)

Kaymakam olmak isteyenler için sınav tarihleri kesinleşti.Kaymakamlık sınavları ne zaman yapılacak? Kaymakamların görevleri nelerdir? Haberimizin devamında detayları öğrenebilirsiniz.

Kaymakamlık Sınav Tarihleri Kesinleşti (Kaymakam Olmak İsteyenler)

Kaymakam olmak isteyen kişiler için hangi tarihte sınava girecekleri belli oldu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden yapacaklar.Yayımlanan duyuruya göre başvurular 5 Temmuz ve 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Peki kaymakamlık sınavı ne zaman yapılacak?

KAYMAKAMLIK SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

Kaymakam olmak isteyenler için sınav takvimi kesinlik kazandı. 5-12 Temmuz tarihleri arasında adayların başvuruları kabul edilecek. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden başvurular yapılabilecek. Kaymakamlık sınavı tarihi ise 2 Eylül 2018 olarak kesinlik kazandı. Kaymakamlık sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihte belli oldu. Buna göre Kaymakamlık sınavı sonuçları 27 Eylül 2018 tarihinde ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Kaymakamların görevleri ise şu şekilde: Kaymakam validen aldığı emirleri uygulamakla yükümlüdür, halkın sorunlarını belirleyip sorunların giderilmesi için çalışmalarda bulunur, İlçede gerçekleşen açılış törenleri gibi törenlerin başkanlığını üstlenir, İlçe'de ikamet eden insanların yasalara uymasını sağlar ilçe'de bulunan insanların yasa dışı davranmasını engeller. Kaymakam ilçenin en üst yetkili kişisidir ilçede devleti temsil eder, ilçenin genel yönetiminden sorumlu kişidir. Kaymakamın çalışma saatleri düzenlidir, İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışır, kaymakam çalıştığı ilçede belirli bir süre çalıştıktan sonra başka bir ilçeye tayini gerçekleştirilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE