Karayollarına Atanan 662 Personel Göreve Başlamayı Bekliyor!

Karayolları Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarına lisans ve önlisans mezunu büro personeli teknik personel kadrolarına atanmayı hak kazanan adaylar göreve başlamak için kurumlarından çağrılmayı bekliyor. Adaylar bu sürenin 6 ayı aştığını, ne zaman göreve başlayacaklarını merakla sormaktalar.

Karayollarına Atanan 662 Personel Göreve Başlamayı Bekliyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 662 personel alımı yaptı. 

657 sayılı DMK'nın 4. maddesi kapsamında yapılan alımlarda adaylar 10-16 Temmuz tarihleri arasında tercih yaptılar. ÖSYM üzerinden yapılan tercih işlemlerinin ardından atanan adayları 26 Temmuz tarihinde işin olsa okuyucularına duyurmuştuk. 

GÖREVE BAŞLAMAYI BEKLİYORLAR!

Karayolları Genel Müdürlüğüne önlisans ve lisans mezunu eğitim düzeyinde büro personeli, tekniker, teknisyen, mühendis kadrolarında atama yapıldı. Ağustos ayında adaylar belgelerini kurumlara teslim etti. Kamu kurumlarında göreve başlamak için güvenlik soruşturmasından olumlu sonuçlanan adaylar göreve başlayabilecek. Toplamda 662 aday atama sonucunda göreve başlamak için güvenlik soruşturmalarının tamamlanmasını bekliyor. 6 ayı geçkin süredir güvenlik soruşturmasının tamamlanması bekleniyor. Adaylar atamaya göre planlarını yaptıklarını ve bir an önce güvenlik soruşturmalarının tamamlanmasını beklediklerini sosyal medya siteleri üzerinden seslerini duyurmaya çalışmaktalar.  Bunun yanı sıra 662 adaydan bazılarının göreve başladıklarını aktarmakta. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Personel alımı ilanları ve gelişmelerden anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 10:26
YORUM EKLE