Kara Kuvvetleri Komutanlığından Er ve Uzman Çavuş Alımı Yapılacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacak uzman er ve uzman çavuş alımı herkes tarafından merak edilmeye devam ediliyor. Kara Kuvvetleri tarafından yapılan açıklama sonrası başvuru yapacak olan adaylar halen alım başvurularının başlamasını beklerken, bizlerde İşin Olsa haber ekibi olarak sizlere için alım detaylarını derleyerek haberimize yansıttık.

Kara Kuvvetleri Komutanlığından Er ve Uzman Çavuş Alımı Yapılacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli er ve uzman çavuş alımı için başvurularının nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda vatandaşların halen bir soru işareti bulunmakta. Yapılan "alım yapılacak" açıklamasından sonra halen bir gelişme olmaması başvuru yapmayı bekleyen kişilerin kafasını bir hayli karıştırdı. MSB bünyesine yapılacak olan başvurular sadece İnternet üzerinden olucağı onun dışında yapılacak olan başvuruların gerçesiz sayılacağı resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile belirtildi.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI için BELİRLENEN BAŞVURU ŞARTLARI

MSB tarafından alınacak olan başvurular incelendikten sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev almak üzere kabul edileceği belirtildi. Çevrimiçi bir şekilde internet üzerinden yapılacak olan başvurularda, farklı bir şekilde yapılan başvuruların geçersiz sayılacağı bunun ile birlikte belirlenen özel ve genel şartları barındırmayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. MSB tarafından belirlenen genel şartlar şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, eğitim seviylerine göre istenilen statüye başvuru yapabilmek, uzman onbaşı için en az ilköğretim, uzman çavuş için ise en az lise diploması bulundurmak, askerlik hizmetini erbaş ya da er olarak yapmış olmak,askerlik hizmetini yapmış olanlar için 5 sene üzerinden geçmemek, adli sicil soruşturmasından olumlu puan almak, herhangi bir suç işlememiş olmak, istenilen seviyelerde görev almak için sağlık sorununun bulunmaması" adaylardan istenilen genel başvuru şartlarındandır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 3 yıl Önce

Bayan alınacak mi acaba

Mehmet sert
Mehmet sert - 3 yıl Önce

Son gün nezaman

Oğuzhan
Oğuzhan - 3 yıl Önce

Alımlar ne zaman olucak uzman onbaşı alımı olsun artık

Ali doğan
Ali doğan - 3 yıl Önce

Alımlar ne zaman başlıyor ben 2012 de terhis oldum askerden acaba uzman olabilir miyim cevabınızı bekliyorum

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Ben kazandım ama daha cagirilmadim eğitime ne zman çağırırlar

İmam
İmam - 3 yıl Önce

Liste terk olan
Uzman Çavuş olabilirmi

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Askerlik sartsiz alim olsun masa basi is degilki askerlik yapis aliyorsuz

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Alimlar ne zaman bilen varmi