Kapsam Dışı Kalan Taşeron İşçiler İçin Yeni Adım! Cumhurbaşkanlığına Başvuru

Taşerondan kadro düzenlemesi sonrası kadro alamayan taşeron işçiler yeni düzenleme ve kadro almayı beklemeye devam etmekte. Tes-İş Sendikası Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığına dilekçe sundu. İşte gelişmeler.

Kapsam Dışı Kalan Taşeron İşçiler İçin Yeni Adım! Cumhurbaşkanlığına Başvuru

KİT işçilerinin kadroya geçişleri için bekleyiş devam ederken, Sendika'dan işçiler için bir adım geldi.

Taşerondan karoya geçiş düzenlemesini içeren 696 sayılı KHK ile taşeron olarak görev yapan yaklaşık 900 bin işçi 90 gün içerisinde yapılan çalışma sonucu kadroya geçişleri tamamlandı.

Düzenlemede kapsam dışı kalan bir çok KİT işçisi ve kurumlarda hizmet alım sözleşmesi ile çalışan işçiler ile asıl işi yaptıkları halde kapsam dışı kalan işçilerin kadro ne zaman alacağı konusunda henüz bir netlik kazanmadı.

TES-İŞ Sendikasından kapsam dışı kalarak kadro alamayan işçiler için yeni bir adım daha geldi. Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ve Cumhurbaşkanlığına dilekçe sunulduğu belirtildi. Buna göre Tedaş, Teiaş, Eüaş ve İlbank gibi kurumlarda KİT işçisi olarak çalışan 70 bin işçi, dilekçe yazılmasını ve sendikaya iletilmesini istedi. Sendika daha sonra bu dilekçeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve Cumhurbaşkanlığına göndereceği açıklandı.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
belediye calisanları
belediye calisanları - 2 yıl Önce

Belediyelere belediye şirketi değil tam kadro 4D istiyoruz

Bekir
Bekir - 2 yıl Önce

Kapsam dışı işciler haber bekliyor

Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför
Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför - 2 yıl Önce

Belediyeler nolcak eyyyyyy hükümet

Taseron surunnenn
Taseron surunnenn - 2 yıl Önce

Sanki belediye kadroo aldida kit icin bas vurmuslar eyyyyyy hukhmet belediyelr neolucakkkk oy yokkkk size

Idris
Idris - 2 yıl Önce

Devlet hastanesinde 2010 da temizlikte calisirken 2012 de hizmet alimi sterilizasyon sirketone 4 kisiyle gecis yaptik khk den paketleme usulu oldugu icin kadro alamadik mart 10 2019 da ihale bitiyor ve issiz kalacagiz

Samet karayağcı
Samet karayağcı - 2 yıl Önce

900.000 işçi kadroya geçmedi. Okullarda çalışanlar yılın 10 ayı çalışacak 2 ay ücretsiz izin. Tek maduriyet yaşayanlar bunlar olmadığı gibi özellikle maaş sorunları çözülmedi. Sizin gibi sitelerden bu madurların sesi olması bekleniyor.

Perihan akkaya
Perihan akkaya - 2 yıl Önce

Bizler yemekhane çalışanlarıyız Ankara üniversitesi yemekhane bölümünde bizde kadro istiyoruz Sayın Cumhur Başkanımız haklarımız olsun bizde kadro istiyoruz bizlerde gündeme getirin şimdiden teşekkür ederiz.

Turgay
Turgay - 2 yıl Önce

Lütfen yemekhanede çalışanlar için de birşey yapın ev kira kredi borcu var çocuklar ne yiyip ne içecek hastane kapanıyor işsiz kalıyoruz şehir hastanesi olarak taşınıyor lütfen yardım edin sesimizi duyun