Kamuya Memur Alımlarında Yaş Şartı Esnetilsin İsteniyor!

Kamu kurumlarının memur alımı, kamu personeli alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanlarında yaş şartı yükseltilsin, esnetilsin talepleri sürüyor.

Kamuya Memur Alımlarında Yaş Şartı Esnetilsin İsteniyor!

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan kamu kurumları açık olduğunu tespit ettikleri kadrolar için çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup ilanlar genel olarak sözleşmeli personel alımı olarak hazırlanarak kamuoyuna duyurulmaktadır.

Yayımlanan ilanlarda pozisyonlara göre mesleki olarak aranan şartların ne olduğu, adayın kaç Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı almış olması gerektiği şartları verilmekte olup yine yaş şartı da aranmaktadır. İşte bu noktada pek çok aday kamuya memur alımı ya da sözleşmeli personel alımlarında aranan yaş şartının esnetilmesini talep etmektedir.

YAŞ ŞARTI YÜKSELTİLSİN TALEBİ

Kamu kurumları ilanları kendileri yayımladığı gibi yine detayları da kendileri belirlemektedir. Öyle ki kimi kurum ilanlarında 35 yaş şartı, kimi kurum 31 yaş şartı kimi kurum ise 27 yaşına girmemiş olmak şartını arayabilmektedir. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girişte 35, 31 ya da 27 gibi düşük yaş şartı aranmıyorsa kamuya memur alımlarında da yaş şartının aranmaması gerektiğini beyan etmektedir.

Öyle ki yaş şartından dolayı kamuya yayımlanan ilanların pek çoğuna adaylar müracaat edememekte ve İşin Olsa ekibimize yazarak konunun dile getirilmesini sağlamaktadır. Bizlerde değerli okurlarımız için yaş şartının esnetilmesi konusunu gündeme getirmeye devam ediyoruz. Umut ediyoruz ki en kısa süre içerisinde yaş şartı düzenlemeleri yapılır ve adayların mağduriyetleri giderilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

yaş sınırı olmasın.zaten yıllardır bazı bölüm alımları az alım yapılıyordu ya da hiç alınmıyordu.bundan dolayı yaş sınırı olmamalıdır.zaten 65'ten önce emekli olunmuyor ki!

Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

yaş sınırı olmamalı.yaşı olanlar tecrübeli olurlar.işi bilene yani ehline vermek gerekir.madem yaşı çok olanları almayacaksınız, yaşı olan memurları neden çalıştırıyorsunuz?zaten 65 yaşından önce emekli olunmuyor ki!

mağduruz
mağduruz - 4 yıl Önce

yaş şartı kaldırılmalı.zaten o kadar yıldır bekliyoruz.yaştan dolayı memurluğa başvuramıyoruz.zaten 65'ten önce emekli de olunmuyor ki!

Ayşegül mumcu
Ayşegül mumcu - 4 yıl Önce

Lütfen yaş şartı aranmasın 1976 doğumluyum benimde işe ihtiyacım var

ela
ela - 4 yıl Önce

60 yaşında emekli olacak insanlara 35 yaş işe alım şartı koşmak mağdur etmektir. Yaş şartı kaldırılsın.

ismail
ismail - 4 yıl Önce

Milli Savunma Bakanlığının yapmış oldugu dış kaynak subay astsubay alımlarında yaş şartının artırılmasını istiyoruz bu mesleği canı gönülden istiyoruz lütfen sesimizi duyun ve ilan yayınlanmadan yaş şartını artırın

Ouzzz
Ouzzz @ismail - 4 yıl Önce

Bişeyler yapmak lazım bu konuda sosyal medyadan ya da herhangi bir yayın organından durumumuzu duyurmaya çalışmalıyız kardeşim

yaşasın
yaşasın - 4 yıl Önce

inşAllah inşAllah

Melike duymuş
Melike duymuş - 4 yıl Önce

İşçi alımlarında yaş şartı var mı?