Kamuya Memur Alım İlanları Nerede Yayımlanacağı Belli Oldu!

Kamu kurumlarında memur alım ilanları Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılmakta. yeni düzenleme sonrası memur,işçi ve personel alım ilanlarının resmi gazete üzerinden duyurulması gerekli olacak.

Kamuya Memur Alım İlanları Nerede Yayımlanacağı Belli Oldu!

10 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile birlikte kamuya memur ve personel alım ilanlarının nerede ve nasıl açıklanacağı belli oldu. Buna göre kamu kurum ve kuruşlarında bir çok unvandaki personel istihdamları için resmi gazetede ilan bölümünde açıklanacak.

RESMİ GAZETENİN İLAN BÖLÜMÜNDE YAYIMLANACAK!

Resmi Gazete yayımlanan KHK'ya göre Resmi Gazetenin ilanlar bölümünde vergi muafiyeti tanınan vakıfların, kamuya yararlı derneklerin, kamu kurumların, bankaların duyuru metinleri yer alacak.

Personel alımları; Resmi Gazetede, Cumhurbaşkanlığının belirlediği kurum internet sitesinde ve kurumların kendi internet sitesinde de duyurulacak. Bilindiği gibi daha önce Devlet Personel Başkanlığı sitesinde ve kurumlar kendi sitelerinde personel alım ilanlarını açıklamaktaydılar. Yeni memur alım ilanları 10 sayılı cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 5. Maddesi 1 ve 2. bendlere göre Resmi Gazetede açıklanacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 20:48
YORUM EKLE