Kamuya 3 Bin 220 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Sosyal hizmetler kanunu kapsamında kamuya alınacak olan 3 bin 220 memur sonuçları Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

Kamuya 3 Bin 220 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Geçtiğimiz haftalarda ilan edilen duyuru ile sosyal hizmetler kanunu kapsamında kamuya toplam 3 bin 220 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu alım ilanına başvuracak olan adayların bazı şartlara sahip olması gerekmekteydi. Sosyal hizmetler kanununa göre kamuya alınacak olan 3 bin 220 memur adayı sadece koruma alınmış veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hizmetinde ki kurumlarda 2 yıl boyunca yardım olmuş ihtiyaç sahiplerinin alınacağı duyurulmuştu. Alımlar e-devlet aracılığı ile yapılmakta olup yine alımlar daha sonra uzatılmıştı. Bazı kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arandığı gibi bazı kadrolar için KPSS şartı aranmamaktaydı ve adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği belirtilmekteydi. Başvuruların sona ermesi ile başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ile bekleniyordu ve sonunda açıklama geldi. Devlet Personel Başkanlığı kazanan adayları duyurdu.

Sonuçlar Açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı yayımladığı duyuru ile sosyal hizmetler kanunu kapsamında kamuya alınacak olan 3 bin 220 memurun tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Eğer sizlerle e-devlet aracılığı ile alım yapılacak olan 3 bin 220 memur kadrosu için başvuru yaptıysanız aşağıda ki link aracılığı ile kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Diğer altta bulunan link ile de atama bilgilerinizi öğrenebilir ve kurumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

//euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/SHCEK_Yerlestirme_Sonucu.aspx
//euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/SHCEK_Kadrolar_Yerlestirme.aspx

YORUM EKLE