Kamu'da Çalışan İşçilere Ödenecek Ek İkramiye Tarihleri Belli Oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçilere yönelik belirlenen ek ikramiye ödemelerini ilgilendiren bir karar yayımlandı. Yayımlanmış olan karara göre ek ikramiye alacak olan işçilerin ödemelerinin ne zaman yapılacağı belirlendi.

Kamu'da Çalışan İşçilere Ödenecek Ek İkramiye Tarihleri Belli Oldu

Hükümet tarafından onaylanan karardan sonra resmi gazete içerisinde yayınlanmış olan kararnameye göre kamu kurum ve kuruşlarında görev alan işçilere yönelik ödenecek olan ilave ek ikramiye ücretlerinin tarihleri belirlendi.

Cumhurbaşkanı tarafından onaya sunulan kararnameye göre kamu içerisinde çalışan personellerin ek ikramiyelerinin birincisi 18 Ağustos 2018 tarihinde ikincisi de 7 Aralık 2018 tarihinde ödenerek kamu da çalışan personellerin ek ikramiye ödemeleri tamamlanmış olacağı açıklandı.

Resi Gazete'de Yayımlanan Karar Sayısı 26 ya göre, "4/7/1956 tarihli ve 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere, anılan kanunun 3. maddesine göre 2018 yılında verilecek ilave tediyenin birinci yarısının 17/8/2018, diğer yarısının 7/12/2018 tarihinde ödenmesine, mezkur Kanunun 3. ve 4. maddeleri gereğince karar verilmiştir." şeklinde yayımlandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 21:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE