Kamu Memuru Emeklilerine Maaş Zammı

Son günlerde açıklanması beklenen ek gösterge düzenlemeleri birçok memuru meraklandırdı. Ek gösterge düzenlemeleriyle birlikte meclis onayından da geçerse memur olarak emekli olan vatandaşların maaşları yaklaşık olarak 630 lira artarak yeni bir düzenlemeye girecek. Memur zamlarının detayları haberimizde...

Kamu Memuru Emeklilerine Maaş Zammı

Birçok kulvarda çalışan memur vatandaşlarına yönelik olacak olan yeni ek gösterge düzenlemesi Cumhurbaşkanı tarafından müjdelenmişti. Mayıs ayında genel seçimlerden önce yapılan açıklama ile birlikte birçok memur emeklisinin maaşına zam geleceği ek gösterge artışı için taslak hazırlanarak meclise sunulma yoluna girdi. Yeni hazırlanan düzenleme ile birlikte şube müdürleri, il müdürleri, üniversite sekreterleri ve belediyelerin bünyelerinde bulunan dair başkanlıkları da girdi. 25 yıl hizmet eden kişilerin alacağı emekli ikramiyesi 82 bin 345 liradan 103 bin 279 liraya çıkacak. Bu demek oluyor ki emekli ikramiyeleri yaklaşık olarak 20 bin 934 lira artacak. 30 yıl hizmet eden kişilerin ise yeni ikramiye bedeleri 123 bin 935 lira olucakken, 35 yıl hizmet eden kişilerinde ikramiyeleri 144 bin 591 liraya çıkacak.

İKRAMİYE PRİMLERİNDE ARTIŞ OLACAK

Ek göstergenin 2200'den 3600'e çıkmasıyla birlikte 25 yıl hizmet bulunan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emekli aylıkları da 653,15 liradan 696,69 liraya 35 yıl hizmeti bulunan kişilerin ise 740 lira artış yaşanacak. Emekli ikramiyelerde de çok önemli artışlar meydana gelecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE