Kamu Kurumlarında Koronavirüs Önlemi! Esnek Çalışma Genelgesi Açıklandı!

Cumhurbaşkanlığından Türkiye genelindeki tüm kamu kurumlarını ilgilendiren genelge açıklandı. Kamuda esnek çalışma ve evden çalışma modelleri yeniden devreye alındı. Peki taşra teşkilatlarında uygulama nasıl olacak?

Kamu Kurumlarında Koronavirüs Önlemi! Esnek Çalışma Genelgesi Açıklandı!

Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika kamu kurumlarını ilgilendiren bir Genelge açıklandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığının 2020/11 sayılı Genelgesinde uzaktan çalışma sistemi yeniden devreye alındığı açıklandı. Bu kapsamda yeni tip koronavirüs covid-19 vakalarının Ağustos ayı ile birlikte artış göstermesi kamuda yeni tedbirleri de beraberide getirdi. Vaka sayıları artmasına bağlı olarak kurumalrda esnek çalışma modeline geçilecek. Peki tüm memurlar, yöneticiler, işçi ve vatandaşlar kamu kurumlarında esnek çalışma modeli nasıl olacak merak etmekteler.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN KAMU ÇALIŞANLARINA YÖNELİK COVID-19 GENELGESİ; 

Kurumlarda çalışma biçimine bakılmaksızın dönüşümlü çalışma, uzaktan çalışma, esnek çalışma yöntemleri uygulanacak. Bu kapsamda kamu kurumlarının üst yöneticileri bağlı olduğu kurumlara ve taşra teşkilatlarına mahalli idarelere yakın zamanda yeni bir genelgeyle duyurması bekleniyor. Dönüşümlü olarak kurumlarda çalışan personellerin fiil olarak işe gelmedikleri sürelerde idari izinli sayılacaklar. Bu personeller ihtiyaç duyması halinde yeniden göreve gelmek zorunda olacaklar. Görev yaptığı mahalden uzaklaşmamaları gerekli olacak. 25 Ağustos 2020 tarihli karar, resmi gazetede açıklandı. Kamu kurumları taşra teşkilatlarına açıklayıcı genelgenin detaylarını İşin olsa okuyucularına aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 08:05
YORUM EKLE