Kamu İşçilerine Yönelik Verilecek İkramiye Tarihleri Belli Oldu

Kamu sektörü içerisinde çalışan kişilerin ikramiye alacağı tarihler belli oldu. Taşeron olarak çalışıp da son zamanlarda kadrolu olarak çalışmaya geçen kamu işçilerinin de yararlanabileceği 13 günü kapsayana ikramiyelerin detaylarını derleyerek haberimize yansıttık.

Kamu İşçilerine Yönelik Verilecek İkramiye Tarihleri Belli Oldu

Kamu sektöründe görev alan işçileri için değerlendirmeye alınan ikramiyelerin verileceği tarih belli oldu. Taşeron işçi olarak çalışarak kadroya geçen kamu işçilerinin de yararlanabileceği 13 günlük ikramiye tutarınının 13 Aralık 2018 tarihinde ödeneceği açıklandı. Kamu işçisi olarak çalışan kişilerin bir yıl içerisinde 52 günlük ikramiye verilen kamu çalışanlarına dört taksit şeklinde ödeme sağlanmaktadır. 

TAŞERON İŞÇİLERDE YARARLANACAK

Taşeron işçi olupda 2018 Nisan ayında kadrolu olarak çalışmaya devam eden işçilerin de 39 günlük ikramiye alabilecekler. Kadrolu olarak geçiş yapan kişilerin geçişleri sene başında tamamlandığından ötürü Ocak ayı içerisinde yapılacak olan ilave tediye ödemesinden dolayı kadroya geçip çalışan taşeron işçileri yararlanamamaktadır. 

Kamu işçilerine verilecek olan ilave ikramiyeler 7 Aralık 2018 tarihinde ödeneceği belirlenirken Cumhurbaşkanlığı kararı ile de Resmi Gazete üzerinden yayımlandı. Alınan bu karara göre kamu sektöründe çalışan işçilerin 2018 senesi içerisinde alacakları son ikramiye 7 Aralık 2018 tarihi itibariyle hesaplara yatmış olacak.

Askeri ücret maaş alan bir kamu işçisine yüzde 20 vergi dilimine girmiş olması sebebiyle 13 günlük ücret karşılığı olan ortalama 591 TL ikaramiye parası ödenecek. Kamu sektöründe çalışan kişilerin maaşları arttıkça almış oldukları ikramiyelerde artmaktadır. 2500 lira brüt ücreti alan kişi 728 lira, 3000 lira brüt ücreti olan kamu işçisi ise 874 lira, 3500 lira brüt ücreti olan kamu işçisi ise 1.019 TL ikramiye alacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 21:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE