Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Toplu Sözleşme Müjdesi

Kamuda taşeron olarak çalışan yaklaşık 1 milyon işçinin kadroya geçmesinin ardından toplu iş sözleşmesinin de yolda olduğu öğrenildi. Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın açıklamasıyla 1 milyon işçi için toplu sözleşme yapılarak şartların daha da iyileştirileceği ifade edildi.

Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Toplu Sözleşme Müjdesi

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 milyon işçi için toplu sözleşme müjdesi verdi. Arslan, kamudan çalışan ve taşerondan kadroya geçen işçilerin enflasyon karşısında korunmasını istediklerini söyledi.

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, CHP Ekonomi Masasını ağırladı. Toplantı sonrası basın karşısına çıkıp açıklamalarda bulunan Hak İş Genel Başkanı Arslan, önemli açıklamalarda bulundu. Arslan, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin toplumun her kesiminde hissedildiğine değindi. Bu kriz karşısında emeklilerin ve işçilerin sendikal faaliyetler kapsamında haklarının savunulacağını ve düzenlemelerle sistemin ve toplu iş sözleşmelerinin geniş kitleleri kapsayacak şekilde yapılandırılmasını istediklerini söyledi.

1 MİLYON TAŞERON İŞÇİNİN TOPLU SÖZLEŞMESİ YAPILACAK

Enflasyon oranından e çok işçilerin etkilendiğini söyleyen Hak İş Genel Başkanı Arslan, üçlü danışma kurulunun acilen toplanması ve ekonomik sıkıntıların masaya yatırılmasını, acilen bu sorunlara çözüm bulunmasının gerekli olduğunu vurguladı. 2019 yılında kamu çalışanlarına yönelik sözleşmelere değinen Arslan, “Yaklaşık 200 bin kamu ve 1 milyon taşeron işçinin toplu sözleşmesi yapılacak. Sözleşmeler yapılırken yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, özellikle de işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz” diyerek kadroya geçen taşeron işçileri de içeren toplu iş sözleşmesinin hazırlığında olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sözde kadrolu
Sözde kadrolu - 2 yıl Önce

İnsanlar kamudakiler kadroya gecti diyorlar ne kadrosu Allah aşkına insanların gözünü boyadılar siz bide kadroya gecti sandığınız insanlara sorun şirket daha iyiydi derler şirketen aldığı maaşı alamıyorlar yahu kadro diyolar maaş düşüyor ben böyle kodroya ne diyeyim insanların umutlarıyla oynuyorlar Allah'tan korkmuyorlar yalan dolan kardeşim hepsi

G.K.
G.K. @Sözde kadrolu - 2 yıl Önce

ya bırakın bu işleri kadro dediniz bizi haklarımızdan mahrum ettiniz, ben asgari ücret +%30 la çalışıyordum şimdi yıllık %4+%4 zamla a.ü. ten bağımsız zam alıcam , a.ü. 300 tl zam alıcak ben 80 tl, adalet mi bu

Memet
Memet - 2 yıl Önce

Ne kadrusu kardeşim yalan dolandan başka bişe değil

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Belediye çalışanları da yararlanacak mı?

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Belediye çalışanları da yararlanacak mı?

D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 2 yıl Önce

hak iş anca kadroya geçenleri savunsun sanki kendi yapmış gibi bende hak iş üyesiyim ama kit olarak çalışıyoruz kitlerde kadro sözü verildi ama nafile hç birsey yok şiddetle kınıyorum hak işi bizleri tek savuna türk iş sendika başkanı ergün atalay çok tşk ederiz ona en yakın zamanda üyelerimiz türk işe geçiçektir saygılar

serhat
serhat - 2 yıl Önce

inşAllah bu sefer belediye taşeronlarını unutmazlar. kamudakilere verilen kadrodan biz belediye taşeronları yararlanamamıştı.

ÖĞRETMENEVİ
ÖĞRETMENEVİ - 2 yıl Önce

ÖĞRETMEN EVLERİNDEKİ ÇALIŞAN İŞÇİLER YARARLANACAKMI TOPLU
İŞ SÖZLEŞMESİNDEN

İBB taseron
İBB taseron - 2 yıl Önce

Ne zaman verilecek birde İBB de çalışan taşerona birşey varmi