Kadroya Geçecek Taşerona Müjde! İkramiye Maaş Ödemesi Verilecek

Kadroya geçecek olan yüz binlerce taşeron işçisine müjdeli haber. Kadroya geçenlere ilave ikramiye maaş ödemesi verilecek. Peki detaylar nedir?

Kadroya Geçecek Taşerona Müjde! İkramiye Maaş Ödemesi Verilecek

Taşeron yasası hakkında çalışmalar devam ederken dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından çok önemli bir haber yayımlandı ve taşeron işçilere kadro verileceği belirtilirken yine detaylar hakkında da kamuoyuna duyuru yapıldı.

Buna göre ilk aşama da kamuya toplam 450 bin kişi kadrolu olarak geçiş yapacak ve geçişin 3 ay içerisinde yapılması beklenmektedir. Kadroya geçecek olan taşeron işçilerin sosyal haklarında ne gibi değişiklikler olacak, maaşları artacak mı gibi sorular sorulurken bir müjde daha geldi. Buna göre taşeron işçilere ilave olarak ikramiye maaş ödemesi yapılacak. Peki bu konunun detayları nedir.

52 GÜNLÜK İLAVE İKRAMİYE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da taşeron işçilerin emeklerinin bir kenara koyulmadığı ve yıllık izinleri, çalıştıkları gün sayılarının tamamının hesaplanacağı ilave olarak ise kamuya geçen taşeron işçilere 52 günlük hediye ücretin ekleneceği belirtildi.

Buna göre taşeron olarak istihdam eden ve çıkacak yasa sayesinde kadroya geçecek işçilere 52 günlük ilave maaş hediyesi verilmiş olacak. Taşeron işçilerin dün kadroya geçecekleri için büyük sevinç yaşamışlardı ve son yapılan bu maaş ikramiyesi açıklaması ile sevinçleri daha da katlandı. Yeni gelişmelerin duyurulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 23:40

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT
MURAT - 2 yıl Önce

FARUK SEN KPPS ÇALIŞIRKEN BİZ KÖLE GİBİ ÇALIŞIYORDUK SEN BAYRAMLARDA YAKINLARINLA BERABERKEN BİZ BAYRAMDA BİLE ÇALIŞIYORDUK SEN EVDE YATARKEN BİZ NÖBET TUTUYORDUK .YILLARCA GEZ DOLAŞ KPSS ÇALIŞ GEL KADROYU AL SIRTINI DEVLETE DAYA OH NE GÜZEL HAYAT BİZİM DERS ÇALIŞACAK VAKTİMİZ YOK SİZE HİZMET ETMEKTEN

Sema
Sema - 2 yıl Önce

Lisans mezunuyum 13 yıldır taseron tibbi sekreter olarak çalışıyorum lise mezunu sekreter işçi memur 2500 tl alirken kamu hastanesinde sizce 1600 tl almam doğrumu bu şekilde kadroya gecmemiz adalet mi soruyorum

faruk
faruk @Sema - 2 yıl Önce

kadroya geçmeniz adalet değil ki zaten bi de maaşı beğenmiyosunuz ve 2500 lise li tıbbi sekreter alıyo diyosunuz da o adam essek gibi kpss calışmış sn de bi çalışsaydın keske

rukiye tahirgil
rukiye tahirgil - 2 yıl Önce

Allah devletimize zarar vermesin tayip babamızı basi?izdan eksik etmesin

CENGIZ
CENGIZ - 2 yıl Önce

VALLA MASARTMADIKTAN SONRA KADRONUN BIR ONEMI YOK INSANLARI YINE ALDATTILAR

CENGIZ
CENGIZ - 2 yıl Önce

VALLA MASARTMADIKTAN SONRA KADRONUN BIR ONEMI YOK INSANLARI YINE ALDATTILAR

Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

Faruk sana söylüyorum, 2008 de bal gibi aldılar hastanelerde teknikerleri hemşireleri hiç sorgusuz sınavsız , biz asıl işi yapmıyoruz diye bizi almadılar, Ayrıca kpss den bahsediyorsun, Ben ise girerken sınavla girdim zaten bedavaya değil . Onlarınn hakkı Bizim değil heee

KEMAL
KEMAL - 2 yıl Önce

Taşeron ikramiye nezaman verilecek bilgisi olan varmı saygılar

faruk
faruk - 2 yıl Önce

sen in kadro alman mı adalet adam kpss ile atanmış tabi ki çok ücret onun hakkı