Kadroya Dahil Edilmeyen Taşeronlar Ne Olacak ?

Çıkarılan taşeron kadrosu ile birlikte kadroya alınmayan taşeronlar ne olacak? Çalışma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın ortak şekilde ürettiği çalışmaları neticesinde taşeron düzenlemesinde kadroya dahil edilmeyenlerin durumu netlik kazanmadı.

Kadroya Dahil Edilmeyen  Taşeronlar Ne Olacak ?

Son yılların en çok tartışma konusu olan taşeron konusu çözme kavuşurken özellikle taşeron kadro sisteminden sonra bu kadroya alınmayan taşeronların belirsizliği devam ediyor. Bazı kurumlardaki farklı kadro durumlarında bekleyen taşeronların son durumu ne olacak?

Gerçekleştirilen taşeron açıklamalarının ardından hem belediyeler, hem de diğer kurumlar için yapılan düzenlemeler Gün geçtikçe yavaş yavaş açıklanıyor. Gerçekleştirilen düzenlemeler ile birlikte, taşeron olarak hizmet veren ve sözleşmeli personel olarak çalışanlar kalıcı olarak kadroya geçecekleri söz konusu olacak.Ancak KİT’lerde ki  çalışmaları devam eden taşeronlar için ise belirsizlik halen devam etmekte. gerçekleştirilen çalışmaların sona ermesinden sonra bu bölümde çalışmalarına devam eden taşeronlar için ise gerçekleşecek açıklamanın duyurulması bekleniyor.

Kadroya dahil edilmeyen taşeronlar için ne gibi bir düzenleme yapılacağı merak konusu olmuş durumda. Son yapılan  resmi gazete yayınlanmasının ardından özellikle belediyelerde çalışan taşeronların yer alacak çalışmaların içinde ve düzenlemenin yürürlüğe girmesi sağlandı. Kurumlarda ise yapılan düzenlemelerde özellikle kurumlar bünyesinde çalışmalarına devam eden taşeron işçilerin kadrolara hangi şekillerde alınacakları belirtildi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
MağdurKİT
MağdurKİT - 3 yıl Önce

50 bin kit çalışanı ve aileleri çok kizgin ve kırgın bu mağduriyetin giderilmesi için hergun sürekli bimere cimere csgb mesaj yağmuruna tutalım bizleri yok saymayana ve görene kadar mücadele edelim arkadaşlar bu adaletsizliğe karşı dimdik duralim

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Allah belanızi versin umutlari yiktiniz oyumuz size zehri zikkim olsun

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Kitlere kadrooo insanları ayırmayın verdiğiniz sözü tutun bunun vebali büyük olur toprak üstünün birde altı vardır unutmayın kul hakkı büyüktür

Lütfiye
Lütfiye - 3 yıl Önce

Hani o iş bitti diyordunuz böyle bitemez kitlerede kadro istiyoruz baştan soyleseydiniz en azından umutlanmazdik

Tasoren
Tasoren - 3 yıl Önce

Kitlerdeki lere neden yok onlar baska ülkenin evlatlarimi

tuncay
tuncay - 3 yıl Önce

Kitler taseronlari kendi bunuesine alsa daha isabetli olur

Rç
- 3 yıl Önce

Hepsini sınırdışı edin kurtulursunuz

Ferruh deniz
Ferruh deniz - 3 yıl Önce

Torak mahsulleri ofisi neden bu duzenlemeden yararlanamadi lutfen aciklayin