Kadroya Alınmayan Taşeron İşçileri İçin Önemli Gelişme!

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) bünyesinde yardımcı personel pozisyonunda görev alan ve taşerondan kadroya geçiş sürecinde, kamunun teşebbüsü olduğu halde kadroya alınmayan KİT personelleri için önemli bir gelişme yaşandı. Taşerondan kadroya geçiş süreci için önemli bir soru önergesi CHP vekili Müzeyyen Şevkin tarafından meclis gündemine taşındı.

Kadroya Alınmayan Taşeron İşçileri İçin Önemli Gelişme!

Adana Milletvekili Şevkin, TBMM gündemine taşıdığı soru önergesinde, kamunun bir teşebbüsü olan kurumlarda görev alan personellerin taşerondan kadroya geçiş sürecinde muaf tutulmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Meclise sunduğu soru önergesinde, bu durumun adaletsiz olduğunu dile getirerek; bu yönde bir çalışmalarının olup olmadığını sordu.

Taşerondan kadroya geçiş sürecinde, zor şartlar altında çalışan DHMİ bünyesindeki personelleri ve KİT personellerini ayrı tutmanın, gelir adaletsizliği, sendika ve sosyal güvence ayrımına ilişkin noktalara değinerek; burada bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağını sorarak, çalışma barışı ilkesiyle bağdaşıp bağdaşmadığı yönündeki sorularını da dile getirdi.

CHP vekili Şevkin ile gündeme taşınan bu soru önergesinin, yakın zamanda yanıtlanarak; belirtilen kurumlarda görev alan ancak taşerondan kadroya geçiş sürecinde henüz çözüme kavuşturulamamış personeller için önemli açıklamalara imkan doğuracağı düşünülüyor. KİT ve DHİ personellerine yönelik bu süreci yakından takip ediyor ve sizlere aktarıyor olacağız. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 2 yıl Önce

d.h.m.i taşeron işçileri nezaman kadroya alınıcak sayın yetkililer neden dışarda uzmanlar ve diger yardımcılar alınıyor zaten kit taşeron işçisi çalışmıyormu tabi birileri birilerini yerleştircek kendi adamımız meselesi çocuklarımın hakkı var burda 10 sene çalıştık eger hakkımızı yerlerse Allaha onalrın yakasını bırakmasın ahirete kadar inşAllah