Kadroya Alınan Taşeron İşçiler Temmuz Ayında Zam ve Enflasyon Farkı Alacakmı?

Taşerondan kadroya geçiş yapan 900 binden fazla işçi kamu kurumlarında görev almaya başladı. Peki kadro verilen taşeron işçilere temmuz ayında zam ve enflasyon farkı verilecekmi?

Kadroya Alınan Taşeron İşçiler Temmuz Ayında Zam ve Enflasyon Farkı Alacakmı?

Kamu kurumlarında taşeron sisteminin tamamen kaldırıması için yapılan çalışmalar Nisan ayı itibari ile tamalandı. Kamu İktisati Teşebbüslerinde çalışan taşeron işçiler kadroya geçiş için yapılan çalışmalarda sonuç verdi ve geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yeni bir düzenleme yürürlüğe girdi. Temmuz ayından itibaren 50 bin KİT işçisi daha kadroya geçişi yapılacak. Yapılan planlamaya göre 31 Aralık 2018 tarihine kadar kurumlar yazılı ve sözlü sınavları tamamlayacak. Bununla birlikte kamudaki taşerondan kadroya geçen işçileri bekleyen yeni maaş ve enflasyon farkı merak edilmekte.

KADROYA GEÇEN İŞÇİYE ENFLASYON FARKI

Temmuz ayında memurlar ve emekliler enflasyon farkı alacaklar. TÜİK verilerine göre hesaplanan enflasyon rakamlarına göre memur ve emekliler son 10 yılın en yüksek zammının verileceği belirtiliyor.

Ayrıca talerondan kadroya geçen işçilerin 2020 yılına kadar enflasyon farkı adı altında yeni bir ücret farkının yansılmayacağı bu düzenlemenin toplu iş sözleşmesinde hüküm yer almamasına dayandırıldığı belirtilmekte. Kadro alan işçilerin enflasyon farkı almak isteklerini işin olsa ekibi olarak duyurmak istiyoruz. Bu konudaki düşüncelerini yazabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf yalçın
yusuf yalçın - 4 yıl Önce

Asıl enflasyon farkı kadroya geçen taşerona verilmeli.1900 ile ayakta ve hayatta kalma savaşı veriyoruz memurların maaşları zaten yüksek garibanlara maaşını düzeltin asıl işi pisliği biz yapıyoruz.

Özcan
Özcan - 4 yıl Önce

Üvey evlat muamelesi istemiyoruz

Yağmur
Yağmur - 4 yıl Önce

Böyle kadro olmaz olsun biz de enflasyon farkini istiyoruz aldığımız maastan bişey anlamiyoruz

4d
4d - 4 yıl Önce

Taseron 4d temizlik iscileri hafta sonu çalışıyor neden mesai almıyor donersermaye neden verilmiyor temizlik 4d personeli hastanelerde y aptirilmadik is yaptırılıyor çalışma pilani istiyoruz bakanlıktan

Deliyurek
Deliyurek - 4 yıl Önce

Bizlerinde tüm memur haklarından faydanalacagimizi söylemişlerdi. ve hep kaybeden yine biz olduk.

İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 yıl Önce

İLLER BANKASI TASERON KADRO İSTİYOR

yunus emre
yunus emre - 4 yıl Önce

meb taşeron geçici işçi statüsünden çıkarılsın sürekli işçi kadrosuna dahil edilsin yazık günah senenin 12 ay açık olan okullarda geçici statüsü ne kadar uygun olabilir?

suskun...
suskun... - 4 yıl Önce

garibanın sesi çıkarsa...elinden ekmeğide gider...suskun